2 Liga: Udany rewanż Noteci, niespodzianka w Pabianicach

KSK Ciech Noteć Inowrocław udanie zrewanżował się Księżakowi Łowicz, a Tarnovia okazała się lepsza od poznańskiej Pyry. Do sporej niespodzianki doszło w Pabianicach, gdzie miejscowy Profi Sunbud PKK pokonał Akademików z Torunia. Spokojny triumf w Gdyni odnieśli zawodnicy ŁKS-u Coolpack Łódź. Zobacz raport z drugoligowej grupy Kujawsko-Pomorskiej, a także Łódzkiej.

Dwudziestą serię meczów otworzyła spora niespodzianka w Pabianicach, w której Profi Sunbud PKK 99 wygrali przed własną widownią z AZS-em UMK Transbruk Toruń 105:90. O zwycięstwie podopiecznych trenera Arkadiusza Gralewskiego zadecydowała trzecia część rywalizacji, którą pabianiczanie zwyciężyli różnicą 15 punktów (32:17).

HIT W INOWROCŁAWIU DLA NOTECI

Bardzo dobry spektakl zapowiadał się w Inowrocławiu między miejscową Notecią, a Księżakiem Łowicz. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli gracze Huberta Mazura, wygrywając przed własną publicznością 86:65. Po dość mocnym otwarciu spotkania z obydwu stron lepiej prezentowali się miejscowi. Celne rzuty Łukasza Bodycha, Mikołaja Groda i Aleksandra Filipiaka dały 9-punktową zaliczkę po premierowej odsłonie (25:16). W drugiej partii inowrocławianie trzymali wypracowaną, kilkupunktową przewagę, którą pod koniec pierwszej połowy zwiększyli do czternastu „oczek” dzięki trafieniom Bodycha, Groda oraz trójki Robaka. Po dłuższej przerwie celne trafienia Piotra Robaka i Remona Nelsona powiększyły prowadzenie Noteci do osiemnastu punktów (63:45). Zaległości pomału zaczęli nadrabiać Mateusz Fatz, Jakub Stanios oraz Nataniel Kolasiński. Jednak kluczowe dwie trójki na zwycięstwo trafił Grod, a swoje trzy grosze dołożyli Robak, Nelson oraz Bodych.

Drugi z niezłych hitów był w Tarnowie Podgórnym. Miejscowa Tarnovia, aby utrzymać pozycję wicelidera tabeli w grupie A musiała w domowej potyczce pokonać MKK Pyrę SG Poznań, co też uczynili. Miejscowi po pierwszej połowie prowadzili różnicą dziewięciu punktów, ale te straty starał się zmniejszać Marek Walczak. W zespole Rafała Urbaniaka nie zawiodło trio: Seweryn SroczyńskiMaciej RostalskiLee Robert Danderfer. Trzypunktowy rzut Łukasza Ulchurskiego był decydującym ciosem, po którym poznaniacy nie mogli się już podnieść. Ostatecznie Tarnovia zwyciężyła z Pyrą 78:69.

ŁKS Coolpack Łódź zdegradował w Gdyni miejscową Flotę aż 115:64. Rezultat dla podopiecznych Piotra Zycha ustawiła premierowa kwarta wygrana różnicą 24 punktów (32:8). Od tego stanu nic wyjątkowego się nie działo. Łodzianie jedynie mogli systematycznie powiększać swoją dominację w tej potyczce. Łodzianie aktualnie są liderem grupowych rozgrywek w grupie A, mając na swym koncie 19 zwycięstw i 1 porażkę.

fot. ki24.info
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *