BS Polonia wygrywa w Rybniku, setki w Katowicach i Bielsku-Białej

Najbardziej interesującym widowiskiem 14.kolejki 2.Ligi Mężczyzn w Małopolsce była potyczka w Rybniku. Barierę „100” punktów przekroczyli koszykarze KS 27 Katowice, a także Basketu Hills Bielsko-Biała.

„Biała Gwiazda” do trzeciej odsłony widowiska walczyła jak równy z równym z zapleczem MKS-u Dąbrowa Górnicza. Decydująca okazała się ostatnia dyszka, w której dwucyfrową zaliczkę dla krakowian wypracowali Igor Krzystek, Konrad Batko oraz Filip Rerak. Ostatnich z nich skończył zawody na 22 punktach i 9 zbiórkach. W dąbrowskim zespole najlepiej spisał Brajan Płatek, autor 20 punktów i 5 zbiórkach.

Ciut więcej emocji było w Gliwicach, gdzie zwycięsko wyszli w tej rywalizacji koszykarze Bozzy. Trzecia część widowiska pozwoliła przyjezdnym osiągnąć dwunastopunktowy pułap. W tej części swą dobrą dyspozycję wykorzystywali Dawid Cepuchowicz, Patryk Piszczatowski, a także Miłosz Ziółkowski. Ostatni z nich bardzo pilnie strzegł bronionej deski, dopisując do 12 punktów aż 18 zbiórek. 23 punkty i 6 zbiórek dał Patryk Piszczatowski.

Katowiczanie bez większych przeszkód poradzili sobie z krakowskim Oknoplastem, wygrywając pierwszą połowę 55:30. Niewiele zmian przyniosła także druga połowa, w której podopieczni Michała Lichtańskiego dyktowali warunki rywalizacji. Dla KS 27, 18 punktów rzucił Patryk Hałka. Po przeciwnej stronie 20 punktów i 5 zbiórek dał Marcel Hościłowicz.

Od jedenastu spotkań na zwycięskiej ścieżce pozostają bielszczanie, nie dając większych szans zapleczowi przemyskich Niedźwiadków. Tylko w drugiej odsłonie podopiecznym Daniela Puchalskiego potrafili w jakikolwiek sposób nawiązać równorzędny bój z miejscową ekipą. W pozostałych częściach Basket Hills miał mocniejsze argumenty i w pewni kontrolował widowisko. Po 15 punktów dla gospodarzy rzucili Konrad Mamcarzyk oraz Szymon Łukasiak. Dla gości 24 punkty i 5 zbiórek zaaplikował Radosław Skubiński.

BS Polonia Bytom w hitowej potyczce pokonuje na wyjeździe MKKS Rybnik. W drugiej części spotkania głównie dzięki trafieniom Dominika Krakowiaka, a także Bartosza Wróbla, bytomianie uciekli na dwucyfrowe prowadzenie (32:46). Straty w drugiej połowie starali się zmniejszyć Piotr Kawczyński, Adam Anduła oraz Karol Jagoda, ale miejscowi nie odnajdywali recepty na następne wejścia pod obręcz Dominika Krakowiaka. Swoje „trzy grosze” do korzystnego wyniku dołożyli Jarosław Giżyński oraz Krzysztof Wąsowicz. Wróbel skończył mecz, aplikując 19 punktów. Natomiast dla MKKS-u, 17 punktów i 9 zbiórek dał Karol Jagoda.

KKS Ragor Tarnowskie Góry, a także Cracovia odnotowały dość pewne zwycięstwa, pokonując odpowiednio: częstochowską Iskrę oraz MCKS Czeladź. Dzisiaj dokończenie czternastej kolejki w Kielcach, a także dwa spotkania 15. serii gier w Małopolsce.