Basket 3X3: Polska Mistrzem Świata 3X3 w U23

Tegoroczne Mistrzostwa Świata 3X3 w kategorii U23 rozgrywane w Bukareszcie przejdą do pięknej historii! Dwa celne trafienia z dystansu Mateusza Szlachetki poprowadziły reprezentację Polski 3X3 do zwycięstwa nad Serbią 21:20. W ten sposób nasi reprezentanci zdobyli tytuł mistrza świata w koszykówce 3X3 do lat 23!

Na nieco ponad dwie minuty przed końcem pojedynku Serbowie prowadzili aż 17:10, a 60 sekund później już 20:15. Zapowiadało się, że Młodzi Polacy zakończą turniej ze srebrnym medalem. Jednak podopieczni Michała Hlebowickiego się nie poddali, przechylili szalę zwycięstwa na swą stronę i zgarnęli wielką nagrodę.

Najpierw Adrian Bogucki zapakował piłkę z góry, a paręnaście sekund później Mateusz Szlachetka trafił ważny rzut za dwa punkty z faulem i dopisał celny rzut wolny. Wówczas na 49,6 sekundy Polacy przegrywali 19:20. Kolejną piłkę na mecz mieli Serbowie, ale Nikola Kovacevic, a także Aleksa Stojanović pomylili się spod obręczy. W kluczowym momencie Bogucki po zbiórce znalazł na obwodzie Szlachetkę, który popisał się niesamowitym trafieniem zza łuku. W ten sposób reprezentanci Polski zdobyli tytuł Mistrzów Świata w Bukareszcie.

Rywalizację o złoty medal z Serbami możecie obejrzeć od 3:57:35:

Reprezentacja Polski występowała w składzie: Adrian Bogucki, Mateusz Szlachetka, Michał Sitnik i Michał Lis.

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *