Emocje w Krośnie! Miasto Szkła pokonuje Politechnikę Opolską

Wielkie emocje w krośnieńskiej hali MOSiR! Koszykarze Miasta Szkła Krosno wygrali przed własną publicznością z Weegree AZS Politechniką Opolską 82:79 w ramach 3.serii meczów w Suzuki 1 Lidze.

Miasto Szkła Krosno – Weegree AZS Politechnika Opolska 82:79 STATYSTYKI

Po dość wyrównanym początku lepiej w mecz weszli krośnianie, gdy osiem punktów w ciągu trzech minut zaaplikował Michał Jankowski (10:5). Michał Kroczak, Mikołaj Ratajczak oraz Marcin Kowalczyk starali się celnymi rzutami podgonić gospodarzy, ale z wolnych nie mylił się Klavs Dubults (17:13). Kowalczyk dopisał następne trzy punkty z linii rzutów wolnych, lecz w odpowiedzi z dystansu trafili Jankowski oraz Oczkowicz. Jakub Kobel także popisał się trzypunktową akcją, ale premierową odsłonę zamknął punktami spod obręczy Dariusz Oczkowicz. Po tej części krośnianie mieli sześciopunktową zaliczkę (27:21).

Krośnianie w drugiej kwarcie chwilowo utrzymali tą kilkupunktową zaliczkę za sprawą Darrella Harrisa. Wówczas sygnał dla opolskiego zespołu dał Michał Jodłowski, dopisując do konta gości siedem „oczek”. W późniejszym fragmencie gry spod kosza punktowali Kroczak oraz Pabian, a zza łuku ponownie trafił Jodłowski. W ten sposób gracze Weegree przejęli inicjatywę, prowadząc w połowie drugiej części pięcioma punktami (32:37). Gospodarze w białych strojach odpowiedzieli ośmioma punktami z rzędu. Dzięki trafieniom z pola trzech sekund Helińskiego i Traczyk to Miasto Szkła ponownie było na przodzie (40:37). Do końca pierwszych dwudziestu minut zespoły trzymały ze sobą kontakt. Ostatnie punkty na zakończenie pierwszej połowy zdobył spod obręczy Dubults. Koszykarze z Podkarpacia prowadzili po dwóch kwartach 44:42.

Na początku drugiej połowy zespoły miały odrobinę chaos w ofensywie, ale przyjezdni zdołali odrobić różnicę za sprawą Adama Skiby i Huberta Pabiana. Pabian dokładając punkty z rzutów wolnych wyprowadził graczy Politechniki Opolskiej na prowadzenie (46:48). Przez następne trzy minuty wynik przechodził z rąk do rąk siedem razy. W końcu po celnych koszach Zagórskiego i Jankowski ponownie pięciopunktowe prowadzenie mieli krośnianie (61:56). Jednak podopieczni Roberta Skibniewskiego zdołali odrobić prawie wszystkie straty. Celne trafienia Marcela Kapuścińskiego zamknęły wynik trzeciej części. Na decydujące dziesięć minut rywalizacji zespoły schodziły przy stanie 64:63 dla Miasta Szkła.

Ostatnią część spektaklu otworzyli swoimi punktami Heliński, a także Dubults. Jednak po stronie opolskiej trzypunktowymi akcjami popisali się Jodłowski (2+1) oraz Kowalczyk, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Po udanym wjeździe pod kosz Traczyk miejscowi wrócili na przód. W drugiej połówce ostatniej partii obie drużyny wymieniały się ciosami, a także prowadzeniem. Punkty Harrisa spod tablicy dały trzypunktowe prowadzenie dla gospodarzy (78:75). Ratajczak wraz z Kroczakiem celnymi trafieniami z półdystansu sprawili niesamowite emocje do końcowej syreny (80:79). Ważne „oczka” z rzutów wolnych zdobył Michał Jankowski, dając na 9,9 sekundy trzypunktową zaliczkę. Kobel próbował z dalekiego dystansu trafić na dogrywkę, ale piłka trafiła jedynie w obręcz. Ostatecznie Miasto Szkła Krosno pokonało Weegree AZS Politechnikę Opolską 82:79.

Najwięcej punktów dla Miasta Szkła rzucił Michał Jankowski, autor 21 punktów i 6 zbiórek. Dla pokonanych 17 „oczek” zaaplikował Michał Jodłowski.