Co się wydarzy w 22. serii meczów Suzuki 1.Ligi?

Sobota, a także niedziela upłynie pod znakiem interesujących meczów 22.kolejki Suzuki 1.Ligi. AZS AGH Kraków spróbuje wrócić na zwycięską ścieżkę, grając domowe starcie z Polonią Bytom. Obiecująco zapowiada się starcie 2. i 3. zespołu pierwszoligowej tabeli, czyli Dzików Warszawa z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Emocji nie zabraknie także na Dolnym Śląsku i Warszawie. Zoabcz, co warto obejrzeć w ten weekend. Wszystkie mecze do zobaczenia na platformie Emocje.TV.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Sensation Kotwica Kołobrzeg (sobota, g.18:00)

Ostatnio opolanie są w zwyżkowej formie. W styczniu wygrali trzy z czterech spotkań w tym ważne mecze za „cztery punkty” z Miastem Szkła Krosno (80:77) oraz rezerwami Śląska Wrocław (55:70). Kołobrzeżanie z kolei grają w kratkę. Poprzednim razem podopieczni Rafała Franka przegrali przed własną publicznością z Górnikiem (72:85) co dało im szóstą wpadkę w domu (a ósmą w sezonie). Koszykarze Roberta Skibniewskiego stoją przed szansą na zrewanżowanie się za słabszy mecz w Kołobrzegu, choć „Czarodzieje z Wydm” znacznie lepiej radzą sobie na wyjazdach. Obie drużyny dzieli jedynie jedno zwycięstwo na korzyść Kotwicy. Kluczowe pojedynki rozegrają się na skrzydle – Hubert Pabian vs Mikołaj Kurpisz, a także Adam Kaczmarzyk kontra Damian Pieloch.

AZS AGH Kraków – BS Polonia Bytom (sobota, g.19:00)

Na zwycięską ścieżkę postarają się wrócić Akademicy z Krakowa. Podopieczni Wojciecha Bychawskiego rzucili wyzwanie HydroTruckowi Radom, przegrywając ostatecznie 90:81. W znacznie lepszych nastrojach schodzili zawodnicy Polonii Bytom. Gracze Mariusza Bacika wygrali przed własną publicznością z WKK Wrocław po niezłym dreszczowcu. Po raz szósty zdobycz double-double zainkasował Alphonso Willis (19 punktów, 12 zbiórek i 5 asyst). Czy tym razem 24-letni Amerykanin pomoże bytomianom wywieźć z Krakowa ważny komplet punktów? Bytomianom do bezpiecznego utrzymania się na zapleczu brakuje trzech zwycięstw. Dla zawodników AGH ten triumf znacznie oddali ich od dolnych rejonów tabeli. Przekonamy się kto w sobotni wieczór wyjdzie z tego boju zwycięsko.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych – Dziki Warszawa (niedziela, g.18:00)

Największy hit 22.serii spotkań zostanie rozegrany w wałbrzyskim Aqua Zdroju. Dziki, a także Górnik przed rozpoczęciem kampanii głośno mówili o awansie na ekstraklasowe parkiety. Obydwa zespoły bardzo dobrze prezentują się na parkietach Suzuki 1.Ligi. O jedno zwycięstwo więcej mają podopieczni Krzysztofa Szablowskiego. Jednak los sprawił, że jedna z tych ekip po tej potyczce wskoczy na fotel wicelidera. Wałbrzyszanie wygrali ważne spotkanie z Sensation Kotwicą Kołobrzeg i z pewnością przed własną publicznością będą walczyli z Dzikami o każdy centymetr parkietu. Kluczowe match-upy będą między innymi: Adriana Kordalskiego z Grzegorzem Grochowskim, czy też Piotra Niedźwiedzkiego z Mateuszem Bartoszem. Na każdej pozycji będzie zacięta rywalizacja. Kto wyjdzie z tego meczu zwycięsko?

WKK Wrocław – Enea Basket Poznań (niedziela, g.18:00)

Wrocławianie w pojedynkach z Dzikami Warszawa, a także HydroTruck Radom postawili twarde warunki i oba te starcia zakończyły się triumfami. Nieco mniej szczęścia mieli w ubiegłej kolejce w Bytomiu, gdzie wypuścili tak naprawdę z rąk wygrane spotkanie. Natomiast gracze Przemysława Szurka są po dwóch zwycięstwach: z Polonią Bytom, a także ostatnim z Żakiem Koszalin. Podopieczni Sebastiana Potocznego, aby myśleć o powrocie na zwycięski szlak muszą przede wszystkim zatrzymać trio: Marcin Dymała, Marcin Tomaszewski, Wojciech Fraś. Pierwszy z nich w ubiegłej serii gier był bliski osiągnięcia triple-double. Czy 32-letni rzucający poprowadzi poznańską drużynę do zwycięstwa?

KKS Polonia Warszawa – WKS Śląsk II Wrocław (niedziela, g.19:00)

Styczeń w wykonaniu zawodników „Czarnych Koszul” był bardzo dobry. Z ostatnich pięciu rywalizacji wygrali aż cztery m.in. z Diabłami, GKS-em czy Decką. Jednak w poprzedniej kolejce ich passę przerwali gracze Miasta Szkła Krosno. Odwrotny bilans zwycięstw do porażek zaliczyli podopieczni Marcina Grygowicza, wygrywając jedynie z rezerwami Startu Lublin. Stołeczni będą chcieli włączyć się do gry o najważniejszą część sezonu (play-off), więc to spotkanie będzie dla nich bardzo istotne. Wrocławianie trochę słabiej radzą sobie na wyjazdach, ale to wciąż groźny zespół. Sporą różnicę robią Sebastian Bożenko, a także Aleksander Leńczuk. Ci dwaj gracze mogą być ważnymi ogniwami do przystopowania. Z kolei w zespole Jakuba Pendrakowskiego znakomicie prezentują się Marcin Wieluński, a także Patryk Pełka. Czy warszawianom uda się zrewanżować za niepowodzenie z pierwszej potyczki?

Pozostałe mecze 22.kolejki Suzuki 1.Ligi Mężczyzn:

GKS Tychy – Decka Pelplin (sobota, g.15:00)
PGE Turów Zgorzelec – Miasto Szkła Krosno (sobota, g.15:00)
MKKS Żak Koszalin – SKS Starogard Gdański (sobota, g.20:00)
Start II Lublin – HydroTruck Radom (niedziela, g.16:00)

Wszystkie mecze do zobaczenia na platformie Emocje.TV.

red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *