Wysokie zwycięstwa Miasta Szkła i GKS-u

Na rozpoczęcie sobotnich zmagań w ramach 22.kolejki Suzuki 1.Ligi Mężczyzn, Miasto Szkła Krosno wysoko pokonuje na wyjeździe PGE Turów Zgorzelec 86:62. Równie wysokie zwycięstwo odnotował GKS Tychy, ogrywając Deckę Pelplin 81:48. Oto raport z pierwszych dwóch potyczek.

GKS Tychy – Decka Pelplin 81:48 Statystyki

Początkowo spotkanie należało do gości, którzy po koszach Pawła Kopyckiego, a także Romana Janika prowadzili 6:2. Jednak podopieczni Tomasza Jagiełki trzymali kontakt z oponentem przy pomocy trafień Patryka Kędla oraz Piotra Wielocha. Pierwsze prowadzenie Trójkolorowych nastąpiło po udanej próbie zza łuku Patryka Stankowskiego (12:11). Celne rzuty Karola Kamińskiego i Macieja Koperskiego pozwoliły po premierowej odsłonie gospodarzom prowadzić różnicą jednego posiadania. W drugiej kwarcie Hubert Wyszkowski, a także Wojciech Dzierżak starali się dotrzymać kroku miejscowym (23:22). Następnie punkty z rzutów wolnych Mateusza Kulisa i lay-up Thomasa Davisa doprowadził Deckę do ostatniego wyrównania w tej potyczce (26:26). Od tego stanu przy głosie byli tyszanie z głównym udziałem Stankowskiego, a także Wielocha. Dzięki ich kolejnym trafieniom po 20 minutach na 12-punktowym prowadzeniu był GKS (40:28).

Po 15-minutowej przerwie nastąpiła mocna deklasacja. Gospodarze wyraźnie wygrali drugą połowę 41:20 za sprawą dobrze grających w spotkaniu: Andrzeja Krajewskiego, Macieja Koperskiego, a także Karola Nowakowskiego. Pelplinianie nie za wiele mogli powiedzieć w tym spotkaniu, trafiając zza łuku jedynie trzy trójki na 13% skuteczności, a także 44% skuteczności z linii rzutów wolnych. Najlepiej punktującym zawodnikiem Tych był Piotr Wieloch, autor 13 punktów i 7 zbiórek. W zespole Decki żaden z zawodników nie przekroczył dwucyfrowej bariery punktowej. Osiem „oczek” uzbierał Paweł Kopycki.

PGE Turów Zgorzelec – Miasto Szkła Krosno 62:86 Statystyki

W Zgorzelcu nie było niespodzianki. Krośnianie od pierwszych trafień Michała Jankowskiego, Darrella Harrisa, a także Maksymiliana Zagórskiego ustawili jednostronną rywalizację na swą korzyść. Filip Pruefer do spółki z Szymonem Pawlakiem i Arkadiuszem Adamczykiem nieco podgonili wynik. Jednak dobry moment w swojej grze mieli Klavs Dubults oraz ponownie Michał Jankowski. Dzięki ich punktom gracze z Podkarpacia zasłużenie prowadzili po pierwszej części różnicą dziesięciu „oczek”. W następnej partii było jedynie kilka udanych akcji z obydwu stron, co znacznie obniżyło poziom widowiska. Do przerwy 13-punktową zaliczkę miał zespół Edmundsa Valeiko (28:41).

Kluczowy okazał się początek trzeciej kwarty, gdzie znów genialnie radzili sobie Zagórski z Harrisem. Późniejsze trójki Huberta Łałaka, Pawła Śpicy, a także punkty spod tablicy Klavsa Dubultsa dały nawet 30-punktowy pułap na korzyść gości (34:64). Turów przy pomocy celnych rzutów Pawła Kreffta, Krzysztofa Wąsowicza oraz pozostałych kolegów starali się poprosić o łagodniejszy rozmiar porażki. Ostatecznie Miasto Szkła Krosno wygrało w Zgorzelcu 86:62.

Dla przyjezdnych najlepiej spisywał się Maksymilian Zagórski, zdobywca 19 punktów. Dla Turowa 13 punktów zainkasował Paweł Krefft.