„Czarne Koszule” w komplecie!

Stołeczny zespół przez bardzo długi czas trzymał swoich fanów w niepewności, układając po cichu skład personalny. Na dosłownie dziewięć dni przed rozpoczęciem ligowych zmagań znamy pełną ekipę na nadchodzące rozgrywki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn.

Większość zespołów pierwszoligowych ogłaszały transfery, budując jednocześnie składy. Z kolei stołeczna Polonia wstrzymywała się z publikowaniem informacji o zawodnikach aż do teraz. Głodni informacji o swoim klubie fani musieli czekać do meczu towarzyskiego w Pelplinie, który warszawianie wygrali 67:64. Jednak na ponad tydzień przed rozpoczynającymi się rozgrywkami pierwszoligowymi mamy pełny i zarazem oficjalny skład KKS Polonii Warszawa na sezon 2023/2024.

Z trzonu podstawowego zespołu zostali: Michał Kierlewicz, Marcin Dutkiewicz, Patryk Pełka i Damian Cechniak, a także młodzi gracze walczący o minuty w rotacji: Adam Anusewicz, Adam Lisewski i Michał Szymański. Dość głośnymi wzmocnieniami dla polonistów są Maksymilian Motel, a także Przemysław Kuźkow. Obaj koszykarze w ubiegłej kampanii przyczynili się mocno do triumfu Dzików na zapleczu ekstraklasy. Co więcej włodarze klubu pozyskali trzech nowych młodzieżowców – Jakuba Osińskiego, Artura Niemca oraz Michała Oleksego. Pierwszy z nich rozegrał bardzo przyzwoity sezon w drugoligowej Enerdze Basket Warszawa, aplikując na mecz przeciętnie 9,7 punktu, 3,7 asysty oraz 2,8 zbiórki. Natomiast Niemiec miał solidny sezon w drugoligowym SMS-ie PZKosz Władysławowo. 19-letni środkowy do 13,1 punktu dokładał także 8,7 zbiórki na jedno spotkanie. Szkoleniowcem pierwszoligowej drużyny z Warszawy pozostał Jakub Pendrakowski.

Warszawianie swoje ligowe granie rozpoczną od domowego starcia z Miastem Szkła Krosno, które jest zaplanowane na 24 września o godzinie 20:00 w Hali Koło. Czy warszawianie powtórzą wynik z ubiegłej kampanii?

fot. mat. pras. KKS Polonia Warszawa

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *