Czy KKS Ragor Tarnowskie Góry zaatakuje czołówkę 2.Ligi?

W ubiegłych rozgrywkach drugoligowych KKS Ragor Tarnowskie Góry nie zakwalifikował się do najważniejszej części sezonu. Jednak ten stan może się zmienić w przyszłym sezonie, gdyż ekipa ze Śląska znalazła nowego szkoleniowca oraz ma ciekawe nazwiska w składzie personalnym.

Ostatnim razem ekipa Radosława Kucińskiego toczyła bardzo zacięty bój o play-offy m.in. z krakowską Cracovią, KS 27 Katowice oraz zapleczem MKS-u Dąbrową Górnicza. Ostatecznie domowa porażka z krakowską Bozzą przy zwycięstwie katowickiej ekipy z częstochowską Iskrą sprawiły, że ekipa z Tarnowskich Gór zakończyła sezon na 10. pozycji w grupie C z dorobkiem 12 zwycięstw i 18 porażek.

Przed końcem kwietnia klub ogłosił nowego szkoleniowca tarnogórskiej drużyny, a został nim Bartłomiej Wróblewski. 31-letni trener w swojej karierze zawodniczej grał m.in. w Spójni Stargard Szczeciński, Polonii Bytom, Żubrach Białystok oraz KKS Turze Basket Bielsk Podlaski. Tym razem Wróblewski będzie głównym szkoleniowiec, który poprowadzi tarnogórzan w przyszłym sezonie. Wiemy już, że zawodnikami, którzy pozostaną na przyszłą kampanię w ekipie ze Śląska są Jakub Czyż oraz Szymon Podgórski. Natomiast nowy nabytkami w zespole są: Yaroslav Fomichov, Łukasz Lewiński, a także Przemysław Zygmunciak.

Pierwszy z nich był najlepiej punktującym zawodnikiem AK Iskry Częstochowa, w której występował przez trzy sezony. W ubiegłej kampanii 29-letni rzucający z Ukrainy wystąpił w 26 potyczkach, aplikując przeciętnie 24,4 punktu, 5,4 zbiórki oraz 2,7 asysty. Lewiński ubiegłą kampanię rozpoczął w katowickim Mickiewiczu, aby pokrótce przenieść się do drugoligowej Polonii Bytom. 25-letni rzucający zagrał w 21 spotkaniach, notując średnio 5,3 punktu, 1,8 zbiórki oraz 1,7 asysty. Natomiast Zygmunciak ostatni sezon spędził w barwach MCKS Czeladź, lecz z powodu kontuzji wystąpił dopiero w rundzie rewanżowej. Finalnie 24-letni shooter wystąpił w 14 rywalizacjach, zapisując średnio na swoim koncie 18,5 punktu, 2,9 zbiórki oraz 2,1 asysty.

Widzimy więc, że ekipa z Tarnowskich Gór będzie myślała o wywalczeniu sobie udziału fazy play-off w przyszłym sezonie 2.Ligi. O tym jak będą wyglądały następne ruchy KKS Ragoru Tarnowskich Gór zobaczymy już niebawem. Na razie wygląda to całkiem obiecująco.

fot. Krzysztof Kadis
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *