Karuzela transferowa Pekao S.A. 1.Ligi sezonu 2024/2025

Wymiana zawodników w Pekao S.A 1.Lidze Mężczyzn zawsze wzbudza sporo emocji, a także jest nieodłącznym elementem ligi. Z sezonu na sezon pierwsze informacje transferowe pojawiają się coraz wcześniej. Nie wszystkie rozmowy kończą się finalizacją umowy, ponieważ sytuacja nowych umów pod koniec danego sezonu i w przerwie między sezonowej jest zawsze dynamiczna. Kto zostaje, kto odchodzi oraz jak będą prezentowały się kluby w kampanii 2024/2025?

Decka Pelplin
Zostają: Tymon Szymański
Przychodzą: Błażej Czerniewicz (U23) (Żak), Damian Ciesielski (AGH)
Odchodzą: Patryk Kędel (Sokół)
Trener: Rafał Knap 

 Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz
Zostają: Jakub Ulczyński (U23), Piotr Wińkowski (U23), Maciej Zabłocki (U23), Szymon Kiwilsza
Przychodzą: Marcin Nowakowski (Sokół), Filip Siewruk (SKS), Michał Chyliński (BM Stal)
Odchodzą: Piotr Śmigielski (Kotwica), Filip Zegzuła (Kotwica), Damian Jeszke (SKS), Filip Małgorzaciak (Sokół)
Trener: Grzegorz Skiba

Enea Basket Poznań
Zostają: Rafał Szpakowski (U23), Jan Jakubiak (U23), Mateusz Roszczka (U23), Wiktor Paczkowski (U23), Jonasz Kluj (U23), Piotr Wieloch, Wojciech Fraś, Arkadiusz Adamczyk, Olaf Perzanowski
Przychodzą: 
Odchodzą: Jan Nowicki (?), Jakub Andrzejewski (?)
Trener: 

GKS Tychy 
Zostają: Ilian Węgrowski (U23), Maksymilian Duda (U23)
Przychodzą: 
Odchodzą: 
Trener: Tomasz Jagiełka

HydroTruck Radom
Zostają: Wiktor Siemianiuk, Bartosz Ciechociński
Przychodzą: 
Odchodzą: 
Trener: Robert Witka

KKS Polonia Warszawa
Zostają: Patryk Pełka, Przemysław Kuźkow
Przychodzą:
Odchodzą: Marcin Dutkiewicz (Legion Legionowo, II Liga)
Trener: David Torrescusa

KSK Qemetica Noteć Inowrocław (b)
Zostają:
 Piotr Robak, Michał Samolak (U23), Darrell Harris
Przychodzą: 
Odchodzą:
Trener: Przemysław Łuszczewski

ŁKS Coolpack Łódź (b)
Zostają: Igor Urban (U23), Mikołaj Wojciechowski (U23), Iwo Maćkowiak (U23), Nataniel Kolasiński (U23), Norbert Kulon, Mateusz Szwed
Przychodzą: Marcin Tomaszewski (Żak)
Odchodzą:
Trener: Jarosław Krysiewicz

Miasto Szkła Krosno
Zostają: Radosław Trubacz, Przemysław Wrona
Przychodzą: Bartosz Chodukiewicz (U23) (Mickiewicz), Michał Chrabota (Niedźwiadki)
Odchodzą: 
Trener: Edmunds Valeiko

MKKS Żak Koszalin
Zostają: 
Przychodzą: 
Odchodzą: Błażej Czerniewicz (Decka), Marcin Tomaszewski (ŁKS)
Trener:

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
Zostają: 
Przychodzą: Filip Małgorzaciak (Astoria), Patryk Kędel (Decka)
Odchodzą: Marcin Nowakowski (Astoria), Kacper Młynarski (Resovia)
Trener: Dariusz Kaszowski

Niedźwiadki Chemart Przemyśl
Zostają: Łukasz Uberna, Sebastian Rompa
Przychodzą: 
Odchodzą: Michał Chrabota (Miasto Szkła)
Trener:

OPTeam Resovia Rzeszów (b)
Zostają: Wojciech Wątroba, Norbert Ziółko, Dawid Zaguła
Przychodzą: Kacper Młynarski (Sokół)
Odchodzą: 
Trener: Kamil Piechucki

Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg
Zostają: Paweł Dzierżak, Damian Pieloch, Szymon Długosz, Daniel Ziółkowski, Jakub Motylewski
Przychodzą: Jordan Lewis (MKS Sokół), Piotr Śmigielski (Astoria), Mikołaj Kurpisz (SKS), Filip Zegzuła (Astoria)
Odchodzą: 
Trener: Rafał Frank

SKS Fulimpex Starogard Gdański
Zostają: Piotr Lis, Bartosz Majewski
Przychodzą: Santiago Konaszuk (MKS DG), Damian Jeszke (Astoria), Witalij Kowalenko (Górnik)
Odchodzą: Mikołaj Kurpisz (Kotwica), Filip Siewruk (Astoria)
Trener: Jacek Winnicki

Weegree AZS Politechnika Opolska
Zostają: Kamil Białachowski (U23), Jakub Kobel
Przychodzą: Patryk Rosołowski (WKK)
Odchodzą: Adam Kaczmarzyk (?)
Trener:

WKK Active Hotel Wrocław
Zostają: 
Przychodzą: 
Odchodzą: Patryk Rosołowski (Politechnika)
Trener:

WKS Śląsk II Wrocław
Zostają: Szymon Nowicki (U23), Daniel Soroka (U23), Przemysław Kociszewski (U23), Karol Kankowski (U23), Tobiasz Dydak (U23)
Przychodzą: 
Odchodzą: 
Trener:

Ostateczny skład zespołów, które przystąpią do sezonu 2024/2025 poznamy po zakończeniu weryfikacji.

fot. Shootit
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *