Czy Noteć znów powalczy o awans?

KSK Ciech Noteć Inowrocław po niedawnym zakończeniu drugoligowej kampanii zaczął budować skład na przyszły sezon w 2.Lidze. Oto jak w tym obozie przedstawiają się personalia.

Inowrocławianie byli bardzo blisko zdobycia prawa do gry w nadchodzącym sezonie w Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn na sezon 2023/2024. Ostatecznie podopieczni Huberta Mazura dwukrotnie przegrali o 3.miejsce z Sokołem Międzychód. Zespół z Inowrocławia jeszcze może postarać się o tzw. „dziką kartę”, wpłacając odpowiednią kwotę. Po paru dniach od zakończenia sezonu na drugoligowych funkcję pierwszego trenera nadal będzie pełnił Hubert Mazur. Jak mówi szkoleniowiec inowrocławskiego zespołu na Facebookowych fanpage’u Noteci: „Misja jest niezakończona i zrobię wszystko, żeby to zmienić. Przed nami bardzo dużo pracy. Mam nadzieję, że uda się zbudować skład, który pozwoli zrealizować cel.”

Wiemy już, że w ciągu ostatniego tygodnia włodarze klubu ogłosili do tej pory trzy nazwiska. Na następny sezon w drugoligowej Noteci pozostaje Piotr Robak. 31-letni rzucający był jednym z liderów inowrocławskiej ekipy, rzucając przeciętnie 14,5 punktu, 4 zbiórki oraz 2,4 asysty. Jednak w powodu kontuzji nie mógł wesprzeć swoich kolegów w większości spotkań play-off.

Dwoma nowymi nabytkami inowrocławskiej Noteci są Damian Szczepanik, a także Darrell Harris. Szczepanik grał dla inowrocławskiego teamu w latach 2016-2021, gdy ta spadła w kampanii 2017/2018 na drugoligowy poziom. Ostatnio 25-letni skrzydłowy grał w barwach bytomskiej Polonii, która w zakończonej niedawno sezonie spadła do 2.Ligi. Szczepanik zagrał we wszystkich 34 spotkaniach, aplikując przeciętnie 11,3 punktu oraz 6,5 zbiórki.

Natomiast Harris ubiegły sezon spędził w pierwszoligowym zespole z Krosna. 39-letni środkowy również zagrał we wszystkich 34 meczach, notując średnio 7,4 punktu oraz 5,3 zbiórki. Doświadczony gracz w sezonie 2020/2021 pomógł MKKS Żakowi Koszalin uzyskać awans na zaplecze ekstraklasy, a w następnym go utrzymać.

Czy tym razem inowrocławianom uda się po paru latach uda się wrócić na pierwszoligowe parkiety? Nie ukrywajmy – to miasto mocno żyje koszykówką!

fot. ki24.info

About Author

One thought on “Czy Noteć znów powalczy o awans?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *