Decka po raz drugi lepsza od rezerw Śląska

W środowej potyczce w ramach 26. kolejki Suzuki 1.Ligi Mężczyzn, Decka Pelplin po raz drugi w obecnej kampanii pokonuje WKS Śląsk II Wrocław 70:64.

Decka Pelplin WKS Śląsk II Wrocław 70:64 Statystyki

Pelplinianie do spotkania z rezerwami Śląska przystąpili bez swojego lidera Thomasa Davisa. Początkowo worek z punktami dla miejscowy otworzyli Piotr Wińkowski wraz z Karolem Obarkiem. Potem do głosu doszli wrocławianie przy pomocy wsadu Macieja Bendera, a także lay-upu Wojciecha Siembigi. Po trzypunktowym trafieniu drugiego z nich, goście w połowie premierowej odsłony prowadzili 9:6. Do wyrównania rywalizacji doprowadziły pięć następnych punktów Romana Janika, ale po przeciwnej stronie ripostowali skutecznie Bender i Bożenko. Do końca tej części przy głosie byli gospodarze, a pomogły im w tym punkty spod kosza Mateusza Kulisa i rzuty wolne Wojciecha Dzierżaka. Po 10 minutach Decka prowadziła 19:13.

W następnej części korzystnego rezultatu dla pelplinian pilnowali Hubert Wyszkowski, a także Dawid Sączewski. Wrocławianie dzięki udanym próbom Leńczuka, Góreńczyka, a także wolnym Bożenko pomału zbliżali się do miejscowych na jedno posiadanie. Oddech dla podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego dał zza łuku Wyszkowski (26:21). Od tego trafienia gospodarzom kompletnie posypała się gra dzięki niezłej defensywie rywali z Dolnego Śląska. Gracze Marcina Grygowicza w tej ćwiartce także mieli problem w ofensywie, ale potrafili rozwiązywać je skuteczniej. Trafienie zza łuku Siembigi zamknęło pierwszą połowę widowiska, po którym wrocławski zespół miał czteropunktową zaliczkę (27:31).

DRUGA POŁOWA

Po przerwie Wińkowski poderwał pelpliński zespół pięcioma „oczkami”, ale wciąż wynik był po stronie gości za sprawą trafień Bendera i Bożenko. Po dwóch trójkach Aleksandra Leńczuka i rzutach wolnych Miłosza Góreńczyka przewaga wrocławian wzrosła do dziesięciu punktów (36:46). Wówczas ponownie uaktywnili się ponownie Wińkowski z Janikiem. Dzięki ich dobrym zagraniom Decka nawiązała kontakt z oponentem. Po interwencji zmienników (Konopatzki, Sączewski, Dzierżak) gospodarze objęli po 30 minutach minimalne prowadzenie 49:47.

Czwartą kwartę otworzyły dwie trójki autorstwa Siembigi i Konopatzkiego, a swoje „trzy grosze” dodał dla Decki, Dawid Sączewski. Kolejne udane rzuty w wykonaniu Sączewskiego przyniosły w połowie czwartej partii nawet 11-punktowe prowadzenie dla miejscowych (64:53). Pod koniec meczu sprawy wrocławskiego zespołu wziął Leńczuk przy wsparciu Bendera i Mindowicza. W ten sposób przyjezdni wciąż pozostawali w pojedynku, tracąc cztery punkty na 54 sekund przed końcowym gwizdkiem (68:64). Ostatecznie korzystny wynik dla Decki ustawili Konopatzki i Wińkowski, trafiając połowicznie rzuty wolne. Finalnie Decka Pelplin po raz drugi w sezonie pokonuje WKS Śląsk II Wrocław 70:64, pozostając w grze o fazę play-off.

Wśród gospodarzy najskuteczniejszy był Piotr Wińkowski, autor 16 punktów, 6 zbiórek, a także 2 bloków. Dla wrocławskich rezerw po 14 punktów odnotowali Aleksander Leńczuk i Wojciech Siembiga.

fot. Rychlowsky
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *