2 Liga: Triple-double Szweda, triumf Żubrów i Rosia

Ostatni weekend w drugoligowej grupie na Mazowszu przyniosła parę wysokich wyników, ale także kilka wyrównanych pojedynków. Zobacz, jak upłynęła 23. seria gier w drugoligowej grupie B.

Stołeczna Isetia postawiła twarde warunki zawodnikom Energi Basket na otwarcie tej serii meczów, prowadząc na początku spotkania 9:6. Jednak po stronie podopiecznych Axla Olesiewicza dobrze spisywał się Mateusz Górka przy współpracy z Jakubem Osińskim. Po akcji „and one” Damiana Tokarskiego, miejscowi prowadzili po tej części 21:19. Późniejsze dwie kwarty padły łupem zawodników Energi (22:13, 26:19). Dzięki dobremu fragmentowi Karola Dębskiego, Energa schodziła do szatni z jedenastopunktową zaliczką (43:32). Po przerwie wynik skutecznie poprawiali Grzegorz Malewski, Norman Zuber, Wojciech Rajkowski czy Jakub Szumert (69:51). Wydawało się wtedy, że dojdzie do okazałego zwycięstwa stołecznej Energi. Jednak Isetia w ostatniej kwarcie postraszyła wyżej notowanego rywala dzięki dobrej grze Dominika Grotha, Jana Grzelińskiego oraz Kacpra Rogowskiego przewaga miejscowych stopniała do dwóch „oczek” (78:76). Ostatecznie o pozytywnym wyniku dla Energi zadecydowały punkty z wolnych Szumerta oraz Dębskiego (81:76).

Okazałe zwycięstwo odniósł Znicz Basket Pruszków, niszcząc przed własną publicznością Akademików z Kielc 112:56. Blisko odnotowania zdobyczy quadruple-double był Mateusz Szwed, który do 15 punktów dodał 14 asyst, 11 zbiórek i 6 przechwytów. Pewne zwycięstwa na wyjeździe odnieśli zawodnicy: TSK Rosia Pisz, KS Legionu Legionowo, a także UKS Trójki Żyrardów. Piszanie zwycięstwem z MKS Ochotą Warszawa 81:62 wciąż są w grze o przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie fazy play-off. Żyrardowianie triumfem w Kozim Grodzie 98:80 utrzymują 6.pozycję w drugoligowej tabeli grupy B. Z kolei zawodnicy Legionu wiktorią w Ostrowi Mazowieckiej 68:52 zajmują 8.miejsce, mając podobny bilans do Isetii (10 zwycięstw i 11 porażek). Radomski Kolejarz postawił trudne warunki Żubrom Białystok, ale ostatecznie z triumfu cieszyli się białostocczanie, wygrywając zawody 69:63.

fot. Fotografia Warszawa
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *