Decka wygrywa z Polonią Bytom

W niedzielnej potyczce w ramach 13. serii meczów Suzuki 1.Ligi Mężczyzn Decka Pelplin pokonuje przed własną publicznością BS Polonię Bytom 83:72.

Decka Pelplin – BS Polonia Bytom 83:72 STATYSTYKI

Worek z punktami w tym spotkaniu na korzyść Decki otworzyli Thomas Davis, a także Paweł Kopycki. Ciut później bardzo aktywny był Alphonso Willis wraz z Damian Szczepanikiem i Patrykiem Wieczorkiem. Trzypunktowy rzut Wieczorka i lay-up Szczepanika pozwolił polonistom prowadzić sześcioma punktami. Karol Obarek do spółki z Wojciechem Dzierżakiem starali się skrócić dystans do swoich oponentów, ale równie skutecznie punktowali Willis, Chorab oraz Szczepanik. Skuteczny półdystans Wieczorka dał po premierowej odsłonie sześciopunktowe prowadzenie bytomianom (19:25).

W drugiej odsłonie po udanym wjeździe pod kosz Obarka, a także trójce Mariusza Konopatzkiego Decka zbliżyła się na punkt do gości. Pokrótce gracze Mariusza Bacika wrócili do sześciopunktowej przewagi przy pomocy zagrań Willisa i Szczepanika. Ponowny kontakt z rywalami dali Damian Ciesielski z wjazdu pod obręcz oraz Thomas Davis z wykorzystanych rzutów wolnych. Trzypunktowy rzut Pawła Bogdanowicza, a także udane wejście pod tablicę Willisa dało po 20 minutach gry 7-punktową zaliczkę dla Polonii Bytom (31:38).

Trzecią kwartę otworzyły: trójka Obarka, a także punkty z pomalowanego pola Ciesielskiego. Chwilowy oddech dla gości dali celnymi trafieniami Dąbek oraz Willis. Solidny fragment gry w wykonaniu Ciesielskiego, a także trzecia trójka Obarka pozwoliły miejscowym objąć prowadzenie w wysokości pięciu „oczek”. Pasmo nieskuteczności w ataku przyjezdnych przerwali Willis, a także Jagoda. Dzięki drugiej, celnej próbie zza łuku Bogdanowicza poloniści złapali kontakt z Decką na jeden punkt. Chwilowy oddech w postaci kilku punktów dali Obarek, Konopatzki oraz Tyszka. Celne rzuty wolne Karola Jagody sfinalizowały trzecią część meczu, po której Decka wygrywała 56:53.

Ostatnia partia rozpoczęła się od solidnej wymiany ciosów. Na trzypunktowe rzuty Konopatzkiego i Obarka, Jagoda i Wieczorek odwdzięczyli się wspólnie zdobytymi siedmioma punktami. Dzięki punktom z rzutów wolnych Ciesielskiego Decka w połowie czwartej kwarty miała 4-punktowy bufor bezpieczeństwa (64:60). Rezultat w najważniejszych minutach potyczki był w granicach 2-4 punktów. Kolejne „oczka” spod tablicy Ciesielskiego i Obarka pozwoliły Decce minimalnie powiększyć przewagę do pięciu punktów. Chrabota wraz z Willisem starali się przechylić szalę zwycięstwa na swą stronę. W kluczowym momencie ważne punkty inkasowali Ciesielski, Kopycki i Obarek. Ostatecznie Decka Pelplin zalicza swój czwarty triumf w sezonie, pokonując BS Polonię Bytom 83:72.

Po 22 punkty dla Decki rzucili Damian Ciesielski, a także Karol Obarek. Dla BS Polonii 24 punkty, 14 zbiórek i 6 asyst miał Alphonso Willis.