Dreszczowiec w Krakowie! Żak ogrywa AGH

W poniedziałkowym meczu zamykającym drugą serię gier w Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, MKKS Żak Koszalin ograł na wyjeździe AZS AGH Kraków 79:72.

AZS AGH Kraków – MKKS Żak Koszalin 72:79 Statystyki

Oba zespoły od początku zmagań wymieniały się ciosami – na celne trafienia Konrada Rosińskiego i Szymona Pawlaka skutecznie ripostowali Rafał Komenda, a także Mateusz Orłowski. Po celnych rzutach wolnych Damiana Ciesielskiego, a także punktach spod tablicy Kacpra Mąkowskiego, AGH miał minimalną przewagę (9:7). Następnie koszalinianie przejęli inicjatywę – po trójce Macieja Szewczyka oraz celnych wolnych Adama Skiby, Żak wyszedł na +3. Straty próbowali nadrabiać Komenda wraz z Piliszczukiem, lecz równie dobrze odpowiadali Pawlak oraz Kondrat. Po kolejnych zagraniach Williama Kondrata przewaga graczy z Koszalina wzrosła do dziewięciu punktów (14:23). Na dobrą grę koszalińskiej ekipy starali się reagować Ciesielski, Adamczyk oraz Golus. Ostatecznie po dobitce spod trumny Kondrata, Żak prowadził po 10 minutach 30:21.

Kolejną część otworzyły trafienia Jana Śmiglaka, Jana Pilisczuka oraz celne punkty z wolnych Damiana Dyrdy. Jednak po drugiej stronie boisko z pola trzech sekund aplikował Krajewski. Późniejsza seria punktowa 10:0 w wykonaniu Komendy, a także Ciesielskiego sprawiły, że AGH wrócił na moment na przód (37:36). Później zespoły na zmianę wychodziły na prowadzenie i taki stan utrzymywał się do ostatnich akcji w pierwszej połowie. Finalnie po dwóch kwartach minimalnie lepszy był Żak – 42:41.

Podopieczni Rafała Knapa otworzyli drugą połowę od trójki Macieja Szewczyka, a także 2+1 Williama Kondrata. Świetne akcje z góry Krystiana Rosińskiego przyniosła Żakowi dwucyfrowe prowadzenie (41:52). Chwilę potem rezultat dla gości podwyższył lay-upem Pawlak. Komenda starał się ciągnąć grę w ataku Akademików z Krakowa, ale skutecznie ripostował mu Kondrat. Następne interwencje z pola trzech sekund Marcina Tomaszewskiego dały gościom w niebieskich strojach 14-punktową zaliczkę (46:60). Swój dobry moment w grze wykorzystał Ciesielski, ale wciąż po koszalińskiej stronie aktywny był Kondrat. W ten sposób po trzech odsłonach przyjezdni nadal wygrywali w Krakowie – 64:52.

Krakowscy akademicy z mocnym impetem weszli w decydującą kwartę od paczki z góry Komendy oraz 2+1 Piliszczuka. Kolejne „oczka” Komendy oraz Ciesielskiego zmniejszyły przewagę gości z Pomorza do pięciu punktów (63:68). Chwilowy przestój w ataku gości przerwał Tomaszewski, a zaraz po nim kolejne punkty dopisał Skiba. Dzięki trójkom Mąkowskiego i Dyrdy, AGH miał jedynie dwupunktową stratę (70:72). Oddech dla przyjezdnych dał trzypunktową akcją Pawlak, ale spod tablicy punkty zaaplikował Dyrda. Do samego końca rezultat był otwarty. Punkty na wagę zwycięstwa trafili Skiba oraz Kondrat. Ostatecznie MKKS Żak Koszalin wygrał w Krakowie 79:72.

Dla Żaka 22 punktów i 4 zbiórki zdobył William Kondrat. W krakowskim obozie najlepiej spisał się Rafał Komenda, autor 21 punktów i 9 zbiorek.