EBL: Legioniści górą w Radomiu, Mistrz lepszy po walce z Kingiem

Tylko dwa starcia obejrzeliśmy w czwartkowy wieczór na koszykarskich parkietach Energa Basket Ligi. Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski po bardzo dobrej walce ograł Kinga Szczecin. Z kolei Legia Warszawa dopisała trzecie zwycięstwa na swoje konto, pokonując w Radomiu miejscowego HydroTrucka.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – King Szczecin 84:74

• Szczecinianie niemal do samego końca walczyli o korzystny rezultat na Arenie Ostrów, lecz ostatecznie to zawodnicy Argedu BM Slam Stal cieszyli się triumfem. Początek rywalizacji należał do gości, którzy po 2+1 Filipa Matczaka i punktach spod obręczy Sherrona Dorsey-Walkera prowadzili 7:2. Chwilę później, do głosu doszli miejscowi – po trójce Jamesa Florenca i wsadzie Kobiego Simmonsa prowadzenie uzyskała Stal (12:11). Jednak King nie dawał za wygraną i dzięki punktom Mateusza Bartosza prowadzili po premierowej odsłonie 23:20.
  • W następnej części podopieczni Igora Milicicia włączyli swój wyższy bieg – dzięki punktom Damiana Kuliga, Stal wyszła na czteropunktowe prowadzenie (36:32). Szczecinianie mocno trzymali się miejscowych, lecz ostatnie punkty w pierwszej połowie spod trumny trafił Trey Drechsel. Do przerwy Arged BM Slam wygrywał 42:36.
  • Druga połowa rywalizacja była jeszcze bardziej wyrównana – gospodarze zaczęli od punktowego serialu 6:0, ale szybko nadrobili tą stratę Paweł Kikowski i Stacy Davis. Punkty z pola trzech sekund Davisa dały w połowie trzeciej kwarty jedynie 5-punktową stratę do Stali (50:45). W następnym fragmencie, Stal nadal odskakiwała rywalom dzięki dobrym akcjom Kuliga i Young’a – przed finalnymi 10 minutami było 62:54.
  • Na początku ostatniej ćwiartki na 13-punktowe prowadzenie dla Stali dał celną trójkę Denzel Andersson (69:56). To jednak nie zraziło przyjezdnych do odrobienia wyraźnej straty w ciągu 4:21 sekund – dobre akcje Dorseya-Walkera dały remis 70:70. Kluczowy moment nastąpił w kolejnym fragmencie, gdy do punktujących dołączył James Palmer Jr. oraz Michael Young. Celny półdystans 27-letniego skrzydłowego zamknęły na dobre mecz z korzyścią dla miejscowych (84:74).
  • Michael Young był najlepiej punktującym graczem w drużynie Igora Milicicia, zgarniając 18 punktów i 8 zbiórek, 14 oczek i 5 zbiórek dodał Damian Kulig. W obozie szczecinian, 21 punktów i 9 zbiórek uzyskał Stacy Davis. 12 „oczek” dodał Filip Matczak.

HydroTruck Radom – Legia Warszawa 75:88

• W derbach Mazowsza lepsi okazali się koszykarze Wojciecha Kamińskiego, którzy chcieli jak najszybciej zapomnieć o niefortunnej wpadce ze Spójnią Stargard (84:86). Decydujące okazały się kwarty numer dwa oraz trzy.
  • W bardzo dobrej dyspozycji dnia u warszawskich legionistów był Muhammad-Ali Abdur-Rakman, który raz po raz raził swoich rywali celnymi trafieniami z półdystansu. Po jego trzypunktowym rzucie i punktach spod kosza przyjezdni w połowie trzeciej kwarty mieli 11-punktową zaliczkę (44:55). Chwilę później, dołączyli do niego m.in. Dariusz Wyka, Raymond Cowels III oraz Adam Kemp – ich celne kosze sprawiły, że stołeczni mogli dopisać na swoje konto trzecie zwycięstwo. (60:79 na 4:11 przed końcem spotkania).
  • Muhammad-Ali Abdur-Rakman skończył mecz na 26 punktach, 5 zbiórkach i 4 asystach. Raymon Cowels III dodał 20 oczek. Po stronie radomian, 16 punktów i 6 zbiórek zainkasował Michael Moore, 15 punktów dołożył Anthony Ireland.