Enea lepsza od WKK

Enea Basket Poznań lepsza przed Świętami od WKK Active Hotel Wrocław. W sobotnim meczu 16.kolejki na zapleczu ekstraklasy poznaniacy pokonali swoich oponentów 89:77.

Enea Basket Poznań – WKK Active Hotel Wrocław 89:77 Statystyki

Początkowo zespoły nawzajem badały swoje terytorium, dzięki czemu przez pierwsze cztery minuty wynik oscylował w granicach remisu. Miejscowi większą zaliczkę osiągnęli po celnych trójkach Jana Nowickiego, a także Brandona Randolph’a (14:9). Wrocławianie reagowali punktami Mikołaja Kowalczyka oraz Jakuba Koelnera, ale swój dobry moment w ataku wykorzystał Jakub Andrzejewski, aplikując m.in. dwie trójki. Ostatecznie po trafieniu zza łuku Tomasza Ochońko, Enea prowadziła po tej dyszce 25:20.

W następnej części stan rywalizacji wyrównał Mikołaj Stopierzyński, ale po paru następnych minutach Jan Nowicki oraz Patryk Pułkotycki swoimi trafieniami przywrócili kilkupunktową zaliczkę dla miejscowych (36:30). Podopieczni Łukasza Dziergowskiego znów doprowadzili do wyrównania po następnych, dobrych akcjach Mikołaja Kowalczyka i Fryderyka Matusiaka. Następnie udany wjazd pod obręcz Stopierzyńskiego przyniósł gościom inicjatywę (36:38). Finalnie pierwszą połowę zamknął Randolph, aplikując dwie trójki. Enea prowadziła z WKK 44:40.

Po zmianie zespoły szły kosz za kosz, lecz w korzystniejszej sytuacji byli poznaniacy. Dzięki późniejszym, udanym próbom Pabiana oraz Randolph’a, gospodarze odskoczyli na 14-punktowe prowadzenie. Następnie zespołom szwankowała skuteczność z gry, a ponadto zawodnicy stający na linii rzutów wolnych połowicznie trafiali próby. Dzięki lay-upowi Mateusza Kulisa, podopieczni Przemysława Szurka mieli po 30 minutach 15-punktowy zapas (66:51).

Ostatnią kwartę gospodarze rozpoczęli z mocnym impetem. Po następnych udanych próbach Pułkotyckiego i Kulisa, Enea osiągnęła pułap 23 punktów (79:56). Zawodnicy z Dolnego Śląska podreperowali swój stan punktowy przy pomocy serialowi 11:2, który niewiele zmienił w ich grze. Zawodnicy z Wielkopolski mieli do końcowej syreny pełną kontrolę, zwyciężając ostatecznie zawody 89:77.

Najlepiej w miejscowej ekipie spisał się Brandon Randolph, zdobywca 17 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst. Dla WKK 20 punktów, 7 asyst i 5 zbiórek trafił Mikołaj Stopierzyński.