Górnik bliżej finału Pekao S.A. 1.Ligi

Górnik Zamek Książ Wałbrzych o krok od finału w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn! W drugim półfinałowym pojedynku koszykarze Andrzeja Adamka pokonali SKS Fulimpex Starogard Gdański 86:73

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – SKS Fulimpex Starogard Gdański 86:73 Statystyki (2-0)

Początek drugiego meczu półfinałowego był całkiem wyrównany. Po zagraniu 2+1 Miłosza Góreńczyka, a także trójce Patryka Wilka, biało-niebiescy prowadzili 10:4. Pokrótce zaległości dość sprawnie nadrabiali Samir Stewart, Filip Siewruk, a także Bartosz Majewski. Jednak minimalną zaliczkę dla wałbrzyskiego klubu trzymali z pomalowanego pola Krzysztof Jakóbczyk oraz Piotr Niedźwiedzki. Późniejsze punkty Majewskiego, Stewarta oraz Didiera-Urbaniaka pozwoliły Dumie Kociewia objąć przez moment prowadzenie (17:18). W szybkim tempie inicjatywę odzyskali Hubert Pabian, a także David Jackson. Finalnie po trafieniu zza łuku Piotra Lisa, Górnik minimalnie prowadził po pierwszej części 23:22.

W drugiej kwarcie po zagraniu „and one” Jacksona oraz łatwym wejściu Pabiana, miejscowi odeszli na osiem punktów. Sytuację ekipy z Kociewia poprawiały celne trafienia Parzeńskiego, Siewruka, a także wolne Didiera-Urbaniaka (32:28). Do bezpiecznej przewagi powrócili gospodarze, którzy po wolnych Jakóbczyka, Durskiego oraz łatwych punktach spod obręczy Niedźwiedzkiego prowadzili różnicą dziesięciu punktów. Pokrótce następne punkty dla przyjezdnych trafiał z rzutów wolnych Mikołaj Kurpisz, ale znakomicie z pola trzech sekund odpowiadali David Jackson oraz Witalij Kowalenko. Starogardzianie po trójce Stewarta oraz łatwych punktach Lisa zbliżyli się do Górnika na pięć punktów. Pierwsza połowa zakończyła się sześciopunktowym prowadzeniem dla Górnika. Drugą kwartę zamknął doskonałym drivem Adrian Kordalski.

Trzecią kwartę obie drużyny rozpoczęły od celnych trójek. Ze strony gości zza linii 6,75m przymierzył Stewart, ale tę samą broń zastosował po paru chwilach Jakóbczyk. Rezultat dla przyjezdnej ekipy próbowali poprawić Stewart oraz Czerlonko, ale skutecznie ripostowali im Góreńczyk oraz Wilk. Dzięki następnym punktom spod tablicy Jakóbczyka, Górnik miał w zapasie osiem punktów. Ciut później za odrabianie zaległości zabrał się Stewart. Po jego trafieniu z dalszej odległości, Duma Kociewia przybliżyła się do Górnika na trzy „oczka” (58:55). W kolejnym fragmencie sytuację wałbrzyskiej ekipy uspokoił łatwymi punktami Jackson. Miejscowi do końca tej części nie pozwolili zawodnikom z Kociewia zmniejszyć dystansu, prowadząc po półgodzinnej grze 66:59.

Starogardzianie dzięki trójce Mikołaja Kurpisza starali się jeszcze być w tej rywalizacji. Jednak po następnych punktach zdobytych przez Kowalenko i Durskiego, wałbrzyszanie powrócili do dwucyfrowego prowadzenia (72:62). Starogardzką drużynę w ataku starali się ciągnąć Stewart oraz Kurpisz, trafiając po trójce. Z drugiej strony niezastąpieni byli Jakóbczyk oraz Jackson. Następne punkty z rzutów wolnych Stewarta sprawiły, że SKS miał do odrobienia siedem „oczek”. Ważne trafienia dla wałbrzyskiej drużyny trafiali Jackson oraz Pabian, które pozwoliły gospodarzom odskoczyć na trzynaście punktów. Górnik do końcowej syreny dowiózł bezpiecznie rezultat, wygrywając drugie półfinałowe spotkanie z Kociewskimi Diabłami 86:73.

Dla Górnika po 15 punktów rzucili Krzysztof Jakóbczyk, David Jackson i Hubert Pabian. W starogardzkim zespole 21 punktów i 10 asyst zainkasował Samir Stewart.