Górnik lepszy od Diabłów

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych wygrał hit 17.kolejki, pokonując przed własną publicznością osłabiony SKS Starogard Gdański 78:66.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych SKS Starogard Gdański 78:66 STATYSTYKI

Obydwie drużyny w pierwszych minutach rywalizacji nie odstępowały siebie na krok. Na czteropunktową akcję Filipa Małgorzaciaka zza łuku odpowiedział Michał Sitnik. Do połowy premierowej odsłony na tablicy w Aqua Zdroju mieliśmy remis 11:11. Od tego stanu zawodnicy Marcina Radomskiego rozpoczęli swoją ucieczkę od Diabłów za sprawą trafień Arinze Chidoma, trójce Bartosza Majewskiego, a także półdystansu Szymona Walskiego. Po 10 minutach wałbrzyszanie prowadzili 24:13.

Najbardziej wyrównana była druga odsłona pojedynku. Na jej początku akcja „two&one” Sitnika i punkty spod kosza Piotra Niedźwiedzkiego powiększył przewagę Górnika do 17 „oczek” (30:13). Małgorzaciak do spółki z Motylewskim starali się podgonić gospodarzy, ale po drugiej stronie równie dobrze spisywali się Walski i Chidom. W następnym fragmencie w kociewskim zespole uruchomili się Piotr Lis z Szymonem Ćwiklińskim, aplikując wspólnie siedem punktów. Trzypunktowa akcja (2+1) Motylewskiego zamknęła pierwszą połowę spotkania. Górnik prowadził 40:29.

Po przerwie gospodarze podkręcili tempo potyczki, dzięki serii 9:2. Ciut później po trójce Majewskiego, a także celnych koszach Arinze Chidoma, Adriana Kordalskiego i Mikołaja Stopierzyńskiego przewaga miejscowych wzrosła do 25 punktów (58:33). Złą passę w ataku Diabłów przełamał trójką Lis, inkasując osiem punktów. Po trzech odsłonach Górnicy wysoko prowadzili 68:44. Przez połowę czwartej kwarty wałbrzyszanie utrzymywali wysoką zaliczkę przy pomocy Stopierzyńskiego, Chidoma, a także Walskiego. Zawodnicy Kociewskich Diabłów do końcowej syreny mogli jedynie zmniejszyć rozmiar klęski. Ostatecznie Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych pokonał w hicie kolejki SKS Starogard Gdański 78:66.

Dla zwycięzców 19 punktów i 4 zbiórki zdobył Arinze Chidom. Dla Diabłów 20 punktów i 5 zbiórek zainkasował Piotr Lis.

fot. Dawid Wójcikowski
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *