Decka po raz szósty! Wysoki triumf w Lublinie

Decka Pelplin po raz szósty z rzędu odniosła triumf na parkietach Suzuki 1.Ligi! W Nowym Roku pelpliński zespół wysoko pokonał na wyjeździe Start II Lublin 105:59.

Start II Lublin Decka Pelplin 59:105 STATYSTYKI

Pelplinianie kapitalnie rozpoczęli potyczkę w Kozim Grodzie, a dzięki dwóm trójkom Romana Janika prowadzili 10:0. Koncert w ofensywie gości kontynuowali Thomas Davis oraz Paweł Kopycki, punktując spod tablicy. Późniejsze celne kosze Karola Obarka, Damiana Ciesielskiego, a także trzecia trójka Janika dały ponad 20-punktową zaliczkę dla Decki (5:27). Lublinianie znacznie lepiej zagrali w końcówce pierwszej kwarty za sprawą trafień Michała Grzesiaka, Wiktora Kępki, a także Norberta Ziółko. Po 10 minutach Decka wygrywała 27:15.

Znacznie wyrównaną rywalizację mieliśmy na początku drugiej kwarty. Na solidne akcje Obarka i Davisa, skutecznie odpowiadali Kępka, a także Grzesiak. Po udanych lay-upach Wojciecha Dzierżaka i Mateusza Kulisa przewaga pelplinian wyniosła 18 „oczek” (25:43). Potem korzystny wynik dla podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego poprawili Janik, Dzierżak i Obarek. Do przerwy Ziółko trzykrotnie trafił z dystansu, poprawiając dorobek punktowy dla lubelskiej drużyny. Po pierwszej połowie było 57:36 z korzyścią dla przyjezdnych.

Krajobraz spotkania nie zmienił się po przerwie. Gracze z Pelplina nie zwalniali tempa w ataku przy znakomitej egzekucji rzutów Davisa, Obarka, Janika, a także Ciesielskiego. Po trzypunktowym rzucie Mariusza Konopatzkiego i następnych punktach Damiana Ciesielskiego przewaga Decki osiągnęła pułap 35 punktów (46:81). Po 30 minutach gry goście w czarnym trykocie prowadzili 83:51 i jedynie kataklizm w ostatniej partii mógł im odebrać triumf. Tak się jednak nie stało.

Pelplinianie także w ostatniej ćwiartce udowodnili swą lepszą dyspozycję dnia od zawodników Wojciecha Paszka. Trafienia spod tablicy Krystiana Tyszki, Mateusza Kulisa oraz punkty Dawida Sączewskiego dały 40-punktowe prowadzenie zawodników z Kociewia (59:99). Magiczną granicę 100 punktów przekroczył rzutem zza linii 6,75m Sączewski. Ostatecznie Decka Pelplin pokonuje wysoko w wyjazdowym meczu Start II Lublin 105:59.

Dla zwycięzców 22 punkty rzucił Thomas Davis na 100% skuteczności z gry. Dla Startu II także 22 „oczka” trafił Norbert Ziółko.