Górnik miażdży rezerwy Śląska!

Górnik Zamek Książ Wałbrzych wygrał wysoko derbową potyczkę z rezerwami Wicemistrza Polski! Biało-niebiescy pokonali WKS Śląsk II Wrocław 91:57.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – WKS Śląsk II Wrocław 91:57 Statystyki

Wałbrzyszanie kapitalnie rozpoczęli to widowisko, gdzie pod tablicami dzielił i rządził Piotr Niedźwiedzki przy wsparciu Krzysztofa Jakóbczyka i Miłosza Góreńczyka (11:0). Wrocławian w ataku otrząsnęli Oskar Hlebowicki, a także Michał Sitnik, ale do listy punktujących dla Górnika dopisali się Francis Han oraz Konrad Dawdo. Po ich akcjach Górnik miał 13-punktowy zapas (24:11). Zaległości starali się uregulować Sitnik i Hlebowicki, a pierwszą kwartę zamknął trójką Góreńczyk (27:18).

Wrocławianie w kolejnej części odpowiadali jedynie pojedynczymi zrywami w ataku Sitnika i Bryanta Jr., bo miejscowi byli o wiele skuteczniejsi. Świetne poczynania ze strony Niedźwiedzkiego, Jacksona i Margicioka pozwoliły Górnikom odskoczyć na dziewiętnaście punktów (43:24). „Plan naprawczy” starali się wdrożyć we wrocławskiej ekipie Wojciech Siembiga, Kuba Piśla oraz Michał Sitnik, ale Górnik skutecznie dyktował warunki gry. Do przerwy miejscowi wyraźnie prowadzili 56:36.

Większych zmian nie przyniosła druga połowa, choć na początku trzeciej części niezły zryw zaliczyli goście. Po trzypunktowym rzucie Sitnika wrocławianie zbliżyli się do Górnika na -13. Miejscowi odpowiedzieli 11-punktową ucieczką autorstwa Patryka Wilka i Davida Jacksona. Następne interwencje Krzysztofa Jakóbczyka pozwoliły Górnikowi prowadzić po trzech kwartach prowadzić 72:46. Decydująca partia także pod pełną kontrolą miejscowych, w której pokazali się pozostali zawodnicy. Ostatecznie Górnik Zamek Książ Wałbrzych wygrał hitową potyczkę 91:57.

Dla Górnika 24 punkty i 7 zbiórek zaaplikował Piotr Niedźwiedzki. Dla gości 16 punktów i 5 zbiórek zdobył Michał Sitnik.