Górnik po raz siódmy!

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych kontynuuje swą dobrą passę w Suzuki 1.Lidze! Na otwarcie 26. serii gier wałbrzyszanie wygrali derby na Dolnym Śląsku, pokonując WKK Wrocław 96:74.

WKK Wrocław Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 74:96 Statystyki

Derbową potyczkę lepiej rozpoczęli goście z Wałbrzycha. Po celnych trójkach Damiana Durskiego, Bartosza Majewskiego, a także lay-upie Adriana Kordalskiego, Górnik miał na początek ośmiopunktowe prowadzenie (2:10). Gospodarze odpowiadali dobrymi zrywami w ataku Maksymiliana Wilczka czy chociażby trójką Dominika Rutkowskiego, po której WKK zbliżyło się do Górnika na dwa posiadania (14:19). Wówczas skutecznie z rzutów wolnych ripostował Piotr Niedźwiedzki, a z dystansu pocelował Hubert Kruszczyński. Pierwszą kwartę zakończył celny rzut z półdystansu Szymona Kiwilszy. Górnik po tej części prowadził ośmioma punktami (16:24).

Druga partia także padła łupem wałbrzyszan. Zawodnicy Sebastiana Potocznego mieli spore problemy zatrzymaniem Niedźwiedzkiego, Majewskiego, a także Michała Sitnika. Po celnym lay-upie ostatniego z nich wałbrzyszanie spokojniej kontrolowali spotkanie (21:34). Wówczas za nadrabianie zaległości zabrali się Gabiński z Koelnerem, trafiając po trójce. Po wykorzystanych rzutach wolnych przez Rutkowskiego, WKK traciło pięć „oczek” do przyjezdnych (30:35) Podopieczni trenera Marcina Radomskiego zaliczyli jednak świetną końcówkę pierwszej połowy za sprawą punktów Kruszczyńskiego i Sitnika. Do przerwy gracze z Wałbrzycha wygrywali 46:33.

DRUGA POŁOWA

Trzecia odsłona spotkania w dalszym ciągu była pod kontrolą Górnika. Udane akcje spod tablicy Sitnika, a także Durskiego dały 20-punktowe prowadzenie ekipy przyjezdnej (33:53). Kiwilsza do spółki z Ochońko starali odpowiadać się pojedynczymi zrywami, ale nadzwyczaj aktywny pod koszem był Niedźwiedzki. Punkty spod obręczy Mikołaja Stopierzyńskiego dały po 30 minutach bardzo pewną zaliczkę dla Górnika – 70:47. Większej historii nie było w ostatniej kwarcie, która była najbardziej wyrównaną częścią widowiska. Wałbrzyszanie w niej mocno rotowali składem, przez co nieco spuścili z tonu w defensywie. Ostatecznie Górnik wygrał derbową potyczkę przy Czajczej z WKK 96:74.

Dla Górnika 16 punktów, 9 zbiórek i asyst zaliczył Michał Sitnik. Dla WKK 16 punktów i 8 asyst zainkasował Tomasz Ochońko.

fot. Dawid Wójcikowski
NB

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *