Udany rewanż na Kociewiu dla Kotwicy!

Na otwarcie sobotnich zmagań w ramach 26.kolejki w Suzuki 1.Lidze Mężczyzn, Sensation Kotwica Kołobrzeg pokonuje w Starogardzie Gdańskim miejscowy SKS, 78:71.

SKS Starogard Gdański – Sensation Kotwica Kołobrzeg 71:78 Statystyki

Dzięki dwóm trójkom Mikołaja Kurpisza, a także punktom z wjazdu pod obręcz Jamesa Washingtona, Kotwica miała na początku meczu czteropunktową zaliczkę (4:8). Po chwili skuteczne rzuty Wojciecha Czerlonki oraz Daniela Venzanta dały SKS-owi wyjść na trzy „oczka” do przodu (11:8). Za moment na dobre akcje gospodarzy zareagowali Piotr Śmigielski, a także James Washington. Później do głosu dorwali się starogardzianie przy pomocy celnych trójek Piotra Lisa oraz Daniela Venzanta. Tę samą broń na zakończenie pierwszej kwarty zastosował Paweł Dzierżak. Po 10 minutach Diabły miały na swym koncie cztery punkty więcej od Kotwicy (22:18).

Przy pomocy trójki Damiana Pielocha oraz trafień Szymona Długosza i Łukasza Klawy, Kotwica na początku następnej części odzyskała chwilowo inicjatywę (24:25). Po dobrej wymianie ciosów z obu stron w następnych minutach rywalizacji korzystny wynik dla Kołobrzegu poprawili Dzierżak z Pielochem. Akcja „and one” drugiego z nich pozwoliła „Czarodziejom z Wydm” odskoczył na siedem punktów (28:35). Venzant wraz z Małgorzaciakiem i Życzkowskim nadrabiali zaległości do przyjezdnych, ale Ci złapali oddech przy pomocy celnych rzutów Kurpisza. Po pierwszej połowie Kotwica prowadziła na Kociewiu 41:37.

DRUGA POŁOWA

Trzypunktowa akcja Długosza, a także trójki Kurpisza i Pułkotyckiego pozwoliły gościom z Kołobrzegu odskoczyć na początku trzeciej partii na 12 „oczek” (39:51). Na dobry fragment gry przyjezdnych starali się reagować Motylewski z Lisem, ale znów zza łuku przymierzyli Śmigielski oraz Długosz. Udane punkty z kontry Washingtona dały na 3:20 przed zakończeniem trzeciej kwarty nawet 16-punktowy zapas dla Kotwicy (45:61). Miejscowi odpowiedzieli 9-punktowym serialem autorstwa Motylewskiego-Janiaka-Lisa, ale następną trójkę dopisał Kowalenko. Po 30 minutach gry goście z Pomorza Zachodniego prowadzili dziesięcioma punktami (54:64).

Czerlonko, a także Venzant zabrali się za odrabianie straty, dając SKS-owi jedynie pięciopunktową stratę do przyjezdnego zespołu (62:67). Jednak w dobrym momencie spod tablicy punktowali Kurpisz, Śmigielski, a także Długosz. Po skutecznych rzutach wolnych Washingtona przewaga „Czarodziejów z Wydm” znów wzrosła do dziesięciu „oczek” (65:75). Kociewskie Diabły nie znalazły sposobu na odrobienie tej przewagi po ważnym trafieniu zza łuku dla gości Washingtona. Ostatecznie Sensation Kotwica Kołobrzeg zrewanżowała się SKS-owi Starogard Gdański, wygrywając na ich terenie 78:71.

Dla zwycięzców 21 punktów i 5 zbiórek odnotował Mikołaj Kurpisz. Dla Diabłów 19 punktów i 6 zbiórek zainkasował Daniel Venzant.

fot. Karol Skiba/Sensation Kotwica Kołobrzeg
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *