Hit w Aqua Zdroju dla HydroTrucka

Koszykarze HydroTrucka Radom wychodzą zwycięsko z hitowego meczu 6.kolejki w Suzuki 1.Lidze! Podopieczni Roberta Witki ograli na wyjeździe Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 78:65.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych – HydroTruck Radom 65:78 STATYSTYKI

Spotkanie otworzyło trzypunktowe trafienie Kaheema Ransoma, ale w odpowiedzi Piotr Niedźwiedzki zdobył punkty spod obręczy, a Mikołaj Stopierzyński dołożył akcję 2+. Dwie celne trójki do radomskiego konta dodali Damian Jeszke, a także Jakub Patoka. Wałbrzyszanie w kolejnych minutach rywalizacji dopisali następne siedem „oczek”, dzięki którym wyszli na trzypunktową zaliczkę (12:9). Do wyrównania doprowadził trójką Patoka, a następnie Ransom punktami spod trumny pozwolił radomianom wyjść na przód. Później Maksymilian Formella oraz Bartłomiej Pietras trafili po kolejnej trójce, a Górnik mógł liczyć na m.in. Durskiego i Stopierzyńskiego. Celny lay-up Ransoma zakończył pierwszą kwartę, w której przyjezdni mieli czteropunktową zaliczkę (18:22).

Radomianie drugą odsłonę otworzyli od ośmiu punktów z rzędu za sprawą celnych rzutów Zalewskiego, Formelli, a także Patoki. Szymon Walski starał się zareagować efektownym wsadem z góry, lecz to nie przestraszyło gości. W następnym fragmencie gry gracze Roberta Witki zaliczyli kolejny run 13:0, który pozwolił im jeszcze bardziej odskoczyć od Górnika (20:43). Końcówkę pierwszej połowy lepiej zagrali wałbrzyszanie, gdy aktywny w ataku był Adrian Kordalski przy wsparciu Niedźwiedzkiego i Walskiego. Ostatecznie po 20 minutach HydroTruck wyraźnie prowadził z Górnikiem 46:28.

DRUGA POŁOWA

W trzeciej kwarcie Bartosz Majewski i Szymon Walski starali się trzypunktowymi rzutami przywrócić miejscowych do meczu, ale skutecznie im przeszkadzał Ransom, trafiając siedem „oczek”. W następnych minutach Walski nadal aktywnie punktował spod samej obręczy, a wtórował mu Michał Marek. Następne cztery punkty dorzucił Kordalski, ale 1,5 minuty później alley oopem popisał się Formella. Trzecią dyszkę rywalizacji zamknął trzypunktowym trafieniem Hubert Kruszczyński. Po trzydziestu minutach dwucyfrową zaliczkę nadal mieli goście z Radomia (47:57).

Decydującą część widowiska otworzył Ransom, trafiając punkty spod kosza. Stopierzyński oraz Kordalski starali się podejść go przyjezdnych, ale solidnie spisywał się Pietras. Gospodarze mogli jedynie liczyć na punkty z rzutów wolnych Kruszczyńskiego, Niedźwiedzkiego i Stopierzyńskiego (58:68). Trzypunktowe trafienia Formelli, a także Zegzuły oraz lay-up Ransoma przesądziły o końcowym rezultacie w Wałbrzychu. Stopierzyński pięcioma punktami z rzędu zmniejszył rozmiar kary dla swojego zespołu. Ostatecznie zawodnicy HydroTrucka Radom okazali się lepsi od Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych, wygrywając na ich terenie 78:65.

Dla zwycięzców Kaheem Ransoma zgarnął 20 punktów, 11 zbiórek i 8 asyst. Dla Górnika 15 punktów i 7 zbiórek uzbierał Szymon Walski.

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *