Piąte zwycięstwo Śląska II Wrocław

5-1 – taki bilans mają koszykarze WKS Śląska II Wrocław w Suzuki 1.Lidze! Podopieczni Marcina Grygowicza pokonali w wyjazdowym boju PGE Turów Zgorzelec 90:74.

PGE Turów Zgorzelec – WKS Śląsk II Wrocław 74:90 STATYSTYKI

Zgorzelczanie mocno weszli w ten pojedynek od punktów spod obręczy Szymona Pawlaka, Krzysztofa Wąsowicza, Arkadiusza Adamczyka, a także Filipa Pruefera (10:3). Ciut później trzypunktową akcją (2+1) popisał się Sebastian Bożenko, ale tym samym odpłacił się Pruefer. Za moment wynik podwyższył celną trójką Wąsowicz. Wówczas wrocławscy zawodnicy odpowiedzieli sześcioma punktami z rzędu. Ponownie do głosu doszli miejscowi, gdy Mikołaj Styczeń zaliczył 2+1, trójkę dołożył Krzysztof Jakóbczyk, a z pomalowanego pola nie mylił się Maks Estkowski (24:14). Do końca premierowej odsłony goście odrobili prawie wszystkie straty. Cztery „oczka” Miłosza Góreńczyka i trzypunktowy rzut Mikołaja Adamczaka dał Turowowi tylko jednopunktowe prowadzenie (24:23).

Początek drugiej partii był znacznie wyrównany, ale zespoły w późniejszym czasie zmagały się ze skutecznością w ataku. Po upływie ponad siedmiu minut trójka Mateusza Czempiela dała prowadzenie dla rezerw Śląska, ale dość szybko do wyrównania doprowadził punktami spod kosza Adamczyk (34:34). W krótkim odstępie czasu drużyny grały kosz za kosz. Potem wrocławianie wyszli na czteropunktową zaliczkę po kolejnych punktach Czempiela i Leńczuka. Akcja 2+1 Pruefera zamknęła pierwszą połowę widowiska, po której „oczko” z przodu miał WKS Śląsk II Wrocław (41:42).

Po przerwie dostaliśmy niezłą wymianę ciosów z obu stron. Na cztery punkty Bereszyńskiego taką samą ilość „oczek” zaaplikował Adamczyk. Bożenko i Bender dołożyli następne punkty do wrocławskiego konta, ale Wąsowicz oraz Styczeń także nie byli dłużni i zainkasowali kolejne „oczka” dla swojej drużyny. Gracze z Dolnego Śląska uciekli później na osiem punktów, gdy Czempiel trafił z dystansu, a Leńczuk oraz Bender spod tablicy. Adamczyk oraz Pruefer starali się podgonić rezultat, ale skutecznie powstrzymywali ich Bender oraz Korman. Po półgodzinnej grze przyjezdny zespół miał dziewięć punktów w zapasie (54:63).

Oskar Hlebowicki trafieniem spod tablicy otworzył czwartą ćwiartkę pojedynku. Odrobinę później z rzutów wolnych dodał Leńczuk, a zza linii 6,75 m pocelował Bożenko. Pawlak wraz z Jakóbczykiem dołożyli wspólnie sześć punktów. Jednak wynik ciągle przemawiał na korzyść przyjezdnych (60:70). W następnych minutach konfrontacji doszło do dobrej strzelaniny z dystansu. Trójka Leńczuka, a także Bożenki sprawiły, że zawodnicy rezerw Śląska tego meczu już nie mogli przegrać. Ostatecznie WKS Śląsk II Wrocław pokonał na wyjeździe PGE Turów Zgorzelec 90:74.

Najlepszym graczem gości był Aleksander Leńczuk, zdobywca 21 punktów. Dla Turowa 22 punkty i 5 zbiórek zdobył Arkadiusz Adamczyk.