Sokół się nie zatrzymuje!

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut aktywnie uczestniczy w okienku transferowym Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. Łańcucianie w ostatnich dniach zakontraktowali dwóch nowych zawodników.

Czarno-żółci przez wielu fanatyków, a także ekspertów mogą być stawiani na półce ekip walczących o ekstraklasę. Jak dotąd pierwszym szkoleniowcem został ogłoszony Dariusz Kaszowski, a wraz z nim: Filip Małgorzaciak, Patryk Kędel, Marcin Kowalczyk, Mateusz Bręk oraz Mateusz Kaszowski. Włodarze łańcuckiego klubu w ostatnich dwóch dniach sięgnęli po dwa nowe nabytki.

Pierwszym z nich jest reprezentant Polski do lat 20, czyli Maciej Puchalski. 19-letni skrzydłowy jest wychowankiem Niedźwiadków Chemart Przemyśl, z którymi w sezonie 2022/2023 wywalczył awans do Pekao S.A. 1.Ligi. W minionym sezonie skrzydłowego mogliśmy oglądać zarówno na drugoligowych, a także pierwszoligowych parkietach. Puchalski w Pekao S.A. 1.Lidze wystąpił w 29 meczach, notując średnio 9,1 punktu oraz 2,8 zbiórki. 19-letni zawodnik będzie spełniał wymóg młodzieżowego zawodnika do lat 23.

Znacznie ważniejszym ruchem łańcuckiego klubu jest ponowne pozyskanie Briama Faye’a. Senegalczyk w swojej dotychczasowej karierze grał w izraelskim Bnei Herzliya, a także w 2.Lidze ligi hiszpańskiej odpowiednio w barwach Lleidy i Gironie. Większą rolę podkoszowy pełnił w lidze kosowskiej w Sigalu Prisztina. Ponadto zdobył mistrzostwo Afryki do lat 18, będąc młodzieżowym reprezentantem Senegalu. Faye w łańcuckim zespole zagrał w 14 spotkaniach, aplikując przeciętnie 7,4 punktu oraz 4,4 zbiórki. Niewątpliwie 24-latek będzie jedną z większych gwiazd na parkietach Pekao S.A. 1.Ligi. W niedalekiej przyszłości zobaczymy, jakie następne transfery przyniesie łańcucka ekipa.

fot. Muszynianka Domelo Sokół Łańcut (fanpage)
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *