HydroTruck Radom buduje skład na Suzuki 1 Ligę

HydroTruck Radom po kiepskim sezonie w Energa Basket Lidze pomału zaczyna kompletować skład na Suzuki 1 Ligę Mężczyzn sezonu 2022/2023. Szkoleniowcem radomskiej drużyny pozostanie Robert Witka.

Radomianie ubiegły sezon na ekstraklasowych parkietach zaliczą do bardzo nieudanych. Podopieczni Roberta Witki zainkasowali jedynie pięć zwycięstw z 30 spotkań, co zakończyło ich dziesięcioletnie istnienie na parkietach Energa Basket Ligi. Jednak po cichu liczono, że któryś z ekstraklasowych klubów (np. z Gdyni lub Łańcuta) zwolni miejsce w EBL, wycofując się z przyczyn organizacyjnych. Koniec końców gdynianie znaleźli solidnego sponsora, który umożliwi im granie na tych parkietach, a łańcucianie przedłużyli kontrakt z firmą Rawlplug, która będzie sponsorem tytularnym umożliwiającym debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Włodarze radomskiego klubu pomału zaczęli ujawniać zawodników, którzy wystąpią na boiskach Suzuki 1 Ligi w sezonie 2022/2023. W radomskiej drużynie pozostali Jakub Zalewski oraz Maciej Żmudzki. Zalewski w ubiegłym sezonie zagrał w 23 starciach, zdobywając łącznie 59 punktów. Żmudzki natomiast grał w 22 meczach, uzyskując łącznie 23 punkty i 37 zbiórek. Obaj mają za sobą grę na parkietach Suzuki 1 Ligi.

Nowymi graczami w radomskim zespole będą Błażej Sowa, Jakub Patoka oraz Bartłomiej Pietras. Pierwszy z nich poprzednią kampanię spędził w Zniczu Basket Pruszków. W 31 meczach zdobył łącznie 83 punkty, 48 zbiórek i 28 asyst. Patoka ostatnie cztery lata spędził w WKK Wrocław. W ubiegłym sezonie był podstawowym zawodnikiem w talii Łukasza Dziergowskiego, zdobywając średnio 10,5 punktu, 7,6 zbiórek oraz 3 asysty w 37 konfrontacjach. Pietras ostatni sezon grał w SKS Starogard Gdański, będąc w większości rezerwowym zawodnikiem. Środkowy zagrał w 29 meczach, notując średnio 7,2 punktu oraz 4,2 zbiórki.

fot. Dariusz Błażejowski
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *