SKS wygrywa w Opolu

SKS Fulimpex Starogard Gdański przerwał serię dziewięciu zwycięstw z rzędu Weegree AZS Politechniki Opolskiej! W jedynym piątkowym meczu 19.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, Duma Kociewia pokonuje na wyjeździe opolską ekipę 88:76.

Weegree AZS Politechnika Opolska – SKS Fulimpex Starogard Gdański 76:88 Statystyki

Od początku zawodów zespoły grały intensywnie w ataku. Dzięki siedmiu punktom z rzędu zdobytym przez Samira Stewarta, goście mieli cztery punkty przewagi. Bardzo skutecznie reagowali udanymi rzutami Dominik Rutkowski oraz Kareem Reid. Jednak po stronie starogardzian dobrze odpowiadali Wojciech Czerlonko, Samir Stewart, a także Adrian Kordalski. Chwilową inicjatywę dla miejscowych dał trójką Jakub Kobel, lecz natychmiastowo 2+1 ripostował Wojciech Czerlonko. Pierwszą część zawodów zamknęły punkty z rzutów wolnych Mikołaja Kurpisza, a także lay-up Norberta Maciejaka. Przyjezdni prowadzili 28:25.

Po dobrych akcjach Maciejaka i Jodłowskiego, Politechnika uciekła w kolejnej części na trzy „oczka”. Jednak po drugiej stronie boiska nie zawodził Stewart, dzięki któremu starogardzianie ponownie wrócili na przód. W tej części gry zespoły skupiły się bardziej na defensywnym rzemiośle. Dwiema trójkami poczęstował przyjezdną drużynę Adam Kaczmarzyk, doprowadzając do wyrównania (37:37). Do końca drugiej kwarty wynik był „na styku”. Finalnie po 20 minutach lepsze były Kociewskie Diabły, które po wykorzystanych wolnych przez Stewarta wygrywały 42:39.

Po powrocie na parkiet ekipa Kamila Sadowskiego uciekła na dziesięć punktów, gdy spod tablicy punktowali Benjamin-Didier Urbaniak oraz Jakub Parzeński, a z wolnych nie mylił się Samir Stewart. Zaległości starali się odrobić Jodłowski, Rutkowski i Kobel, ale pod tablicami precyzyjnie punktowali Parzeński i Siewruk. Po następnych łatwych punktach z pomalowanego pola Czerlonko, starogardzianie osiągnęli pułap 11 punktów (46:57). Opolskiej ekipie w pogoni za rywalem dzielnie pomagali Jan Wójciki oraz Norbert Maciejak, ale trzema celnymi trójkami zareagował Piotr Lis. Po trzypunktowym rzucie Kaczmarzyka, zespół z Kociewia prowadził po trzeciej dyszce 70:61.

Kolejne punkty z gry Czerlonko, a także Siewruka oznaczały nawet 12-punktową zaliczkę dla gości. Czwartą celną trójkę zaaplikował Kaczmarzyk, a po następnych „oczkach” zdobytych przez Rutkowskiego, Politechnika miała do odrobienia pięć punktów (71:76). Jednak w końcowych fragmentach widowiska niezawodny był Stewart ze wsparciem od Czerlonko i Kurpisza. Głównie dzięki ich zagraniom, SKS wygrał całe zawody w Opolu 88:76, przerywając serię dziewięciu kolejnych zwycięstw z rzędu gospodarzy.

Najlepszym graczem Kociewskich Diabłów był Samir Stewart, autor 27 punktów. Dla Politechniki 16 punktów i 9 asyst dał Jakub Kobel.