Kacper Rojek powraca do Radomia!

Po rocznej przerwie na radomskie parkiety powraca Kacper Rojek! W nadchodzącym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn rzucający ponownie zagra w HydroTrucku Radom.

Kacper Rojek swoją przygodę z koszykówką rozpoczął w barwach MKS Piotrówki Radom, której jest wychowankiem. W późniejszych latach grał w KS Rosie-Sport Radom zarówno w młodzieżowych jak i seniorskich rozgrywkach szczebla centralnego. Po wieloletniej przygodzie z radomskim zespołem w trakcie sezonu 2020/2021 dołączył do drugoligowego KKS Turu Basket Bielsk Podlaski, będąc ważnym elementem układanki u trenera Kamila Zakrzewskiego. Na pierwszoligowych parkietach pojawił się sezon później, dołączając do AZS-u AGH Kraków.

24-letni zawodnik do radomskiego zespołu powrócił w trakcie trwania kampanii 2022/2023, będąc zmiennikiem u trenera Roberta Witki. Ubiegły sezon rzucający rozpoczął w drugoligowym Kolejarzu Basket Radom, gdzie w siedmiu spotkaniach błysnął kapitalną dyspozycją. W trakcie ubiegłej kampanii postanowił przenieść się do AZS-u AWF Mickiewicza Romus Katowice, gdzie w większości spotkań wychodził w wyjściowym ustawieniu. 24-latek wystąpił w 19 spotkaniach, notując przeciętnie 8,6 punktu, 4,6 zbiórki oraz 2 asysty.

Jak podkreśla 24-letni gracz: „Na przyjście do Radomia zdecydowałem się z kilku ważnych względów. Pierwszym najważniejszym jest to, że znam Trenera Roberta już jakiś czas i wiem, że treningi są prowadzone na najwyższym poziomie. Drugim ważnym względem jest również to, że od dziecka kibicowałem klubowi z Radomia i jestem bardzo związany z tym miastem. Jestem dobrej myśli, co do przyszłego sezonu. Będziemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo. Do zobaczenia Radom!”

fot. Małgorzata Jurys
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *