Kamil Sadowski przedłużył kontrakt z Kociewskimi Diabłami

W ubiegłym sezonie był częścią historycznego sukcesu Weegree AZS Politechniki Opolskiej, zajmując 4.miejsce po rundzie zasadniczej, a także w całej kampanii. Obecnie prowadzi z pozytywnym skutkiem zespół ze Starogardu Gdańskiego. Wiemy już, że trener Kamil Sadowski w następnym sezonie poprowadzi Kociewskie Diabły.

Dość niedawno zakończyła się pierwsza część rundy zasadniczej, a władze SKS-u Starogard Gdański poinformowały o przedłużeniu kontraktu z pierwszym szkoleniowcem starogardzkiej drużyny. O decyzji dotyczącej kontynuowania współpracy z Kamilem Sadowskim ekipa ze Starogardu Gdańskiego poinformowała poprzez media społecznościowe.

Prezes starogardzkiego klubu, Jarosław Drewa w opublikowanym wczoraj komunikacie opowiada o trenerze następująco: „Kamil Sadowski to jeden z najlepszych trenerów młodego pokolenia. Drużyna pod jego wodzą pewnie zmierza ku fazie play-off. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy Szkoleniowca, dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć umowę na kolejny sezon. Wiem, że zainteresowanie osobą Trenera wykazywały inne drużyny z EBL oraz 1 ligi, dlatego tym bardziej cieszymy się, że doszliśmy do porozumienia i Kamil Sadowski poprowadzi Kociewskie Diabły w sezonie 2023/2024”.

W tym samym komunikacie prasowym jest także wypowiedź samego trenera. Oto jej część: „Nie zastanawiałem się długo nad przedłużeniem umowy, ponieważ jestem zadowolony z pracy w Kociewskich Diabłach oraz ludzi, którzy mnie otaczają i wspierają. Jestem w miejscu, które żyje koszykówką, do tego są wymagający wspaniali kibice, którzy dają nam energię nie tylko w meczach domowych, ale jeżdżą za nami po całej Polsce. Również dzięki nim mogę rozwijać się jako trener, bo wiem, że oczekują zawsze zaangażowania oraz pracy na 100% co sprawia, że poprzeczka jest zawieszona wysoko. Dzięki podpisanej umowie mogę już planować przyszłość i, mimo że sezon trwa i chcemy walczyć o jak najlepsze miejsce i awans do fazy play-off to już mogę myśleć o przyszłości.” Całość do komunikatu znajdziesz TUTAJ.

Starogardzianie pod wodzą trenera Kamila Sadowskiego zajmują aktualnie 5.lokatę w Suzuki 1.Ligi Mężczyzn, mając na koncie 14 zwycięstw i 7 porażek. W nadchodzącą sobotę starogardzian czeka wyjazd na Pomorze Zachodnie, gdzie zagrają z MKKS Żakiem Koszalin (godz. 20).

fot. Bartek Muller
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *