Wojtyński na dłużej w warszawskiej Polonii

Michał Wojtyński nie zmienia kierunku w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn. W przyszłym sezonie doświadczony skrzydłowy nadal będzie graczem KKS Polonii Warszawa.

Dla 35-letniego skrzydłowego będzie to piąty sezon na pierwszoligowych parkietach. Do warszawskiej Polonii Wojtyński powrócił w trakcie minionej kampanii, przechodząc z drugoligowej Isetii Białołęka Warszawa. 35-latek wystąpił w 29 spotkaniach, aplikując przeciętnie na mecz 6,4 punktu. Warto zaznaczyć, że skrzydłowy w sezonie 2021/2022 pomógł „Czarnym Koszulom” wywalczyć awans do Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn.

Urodzony 23 lutego 1989 roku Wojtyński jest wychowankiem Pułaskiego Warszawa, ale większość swojej kariery spędził w barwach Legii, z którą sięgnął m.in. po brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 18. W kolejnych latach skrzydłowy reprezentował barwy m.in. PWiK Piaseczno, Znicza Basket Pruszków czy też Sokoła Ostrów Mazowiecka. Pokrótce w następnych trzy lata spędził w barwach KK Warszawa, z którą w 2017 roku wywalczył prawo do gry w 1.Lidze. W swej karierze ma także występy w Dzikach Warszawa oraz Legionowie Legionowo.

fot. Zbigniew Lisiecki
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *