Niespodzianka w Koszalinie! AGH lepszy od Żaka

AZS AGH Kraków z wyjazdowym zwycięstwem w Koszalinie! W sobotni wieczór podopieczni Tomasza Zycha pokonali MKKS Żak Koszalin 91:86.

MKKS Żak Koszalin – AZS AGH Kraków 86:91 Statystyki

Początkowe fragmenty spotkania układały po myśli przyjezdnych, którzy po łatwym wejściu pod obręcz Damiana Ciesielskiego i trójce Kacpra Mąkowskiego prowadzili 7:2. Zaległości starali się uregulować Marcin Tomaszewski oraz Andrzej Krajewski, ale znakomicie lukę w obronie gospodarzy wykorzystywali Tomasz Palmowski oraz Mateusz Orłowski. Następne łatwe punkty Ciesielskiego pozwoliły akademikom odskoczyć na dziewięć punktów (11:20). Za skuteczne odrabianie deficytu wzięli odpowiedzialność Szymon Pawlak, a także Błażej Czerniewicz, zmniejszając prowadzenie krakowian po pierwszej dyszce do czterech punktów (19:23).

W następnej ćwiartce rezultat dla gości poprawiali Tomasz Palmowski, a także Dawid Golus. Koszalinianie mogli liczyć na następne punkty ze strony Pawlaka. Potem obu ekipom siadła nieco skuteczność w ataku, a do tego pojawiło ciut więcej błędów. Dopiero po późniejszej interwencji z dystansu Williama Kondrata, a także punktów spod trumny Igora Lewandowskiego, Żak miał trzypunktową stratę do swoich rywali. Ci z kolei do przerwy odbudowali kilkupunktową zaliczkę po akcji „and one” Ciesielskiego i trójce Piliszczuka. Do przerwy akademicy wygrywali w Koszalinie 40:31.

Krakowianie nie odpuszczali także po przerwie, a coraz łatwiejsze rozwiązania na zdobywanie punktów odnajdywali Ciesielski, Komenda, a także Mąkowski. Po kolejnych punktach spod tablicy Mąkowskiego, AGH osiągnął pułap 20 punktów (33:53). Niekorzystny wynik dla koszalinian starał się odwrócić Tomaszewski łatwymi wejściami pod tablicę, ale z tej samej broni skorzystali Piliszczuk i Mąkowski. Koszalinianie mieli lepszą końcówkę trzeciej części, gdy pojedynczymi akcjami odpowiadali Maciej Szewczyk, Błażej Czerniewicz oraz Szymon Pawlak. Krakowianie po trzydziestu minutach gry mieli 13-punktowy bufor bezpieczeństwa.

Do ataku w koszalińskim zespole włączyli się Andrzej Krajewski oraz Oskar Życzkowski, ale dwucyfrowej zaliczki dzielnie pilnowali zagraniami pod obręcz Rafał Komenda oraz Damian Ciesielski. Następne punkty Kacpra Mąkowskiego pozwoliły akademikom prowadzić 76:61. Później przy pomocy Macieja Szewczyka i Szymona Pawlaka, Żak zaczął gonić wynik. Wciąż jednak spod kosza nie mylili się Ciesielski, Piliszczuk i Mąkowski. Pod sam koniec potyczki zrobiło się gorąco, bo po celnych trójkach Czerniewicza i Szewczyka, Żak tracił do AGH tylko trzy punkty. Konsekwentnie rzuty wolne w pełni wykorzystywał Jan Piliszczuk, dając krakowianom cenne zwycięstwo na wagę utrzymania.

Najważniejszymi filarami krakowskiego zespołu byli Kacper Mąkowski (26 punktów i 4 zbiórki) oraz Damian Ciesielski (21 punktów, 9 asyst, 6 zbiórek). Dla Żaka 20 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst uzbierał Szymon Pawlak.