Kotwica lepsza od Mickiewicza

Interesujące widowisko na katowickim MOSiRze. Sensation Kotwica Kołobrzeg pokonuje AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 84:76.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice  Sensation Kotwica Kołobrzeg 76:84 Statystyki

Kołobrzeżanie lepiej rozpoczęli zawody w Katowicach. Dzięki trafieniom z gry Pawła Dzierżaka, a także Damiana Pielocha goście dość szybko uzyskali ośmiopunktowe prowadzenie (3:11). Sprawy w swoje ręce wzięli wtedy katowiczanie dzięki dobrym akcjom Stanisława Helińskiego i Mateusza Żebroka. Po punktach z pola trzech sekund Łukasza Kłaczka, Mickiewicz doprowadził do wyrównania (12:12). Chwilę oddechu dla gości dał trójką Remon Nelson oraz połowicznie z rzutów wolnych Damian Pieloch. Jednak po przeciwnej stronie solidnie ripostowali Bartłomiej Pietras, a także Tomasz Krzymiński. Pierwszy z nich punktami z pomalowanego pola dał po pierwszej kwarcie remis (22:22).

Dobre wejście w kolejnej części meczu miał Szymon Długosz, trafiając spod tablicy. Jednak po katowickiej stronie łatwe punkty spod tablicy zdobywali Kajetan Kuczawski, a także Łukasz Lewiński. Udana kontra Jakuba Nowaka, a także rzuty wolne Tomasza Krzymińskiego pozwoliły miejscowym uzyskać czteropunktowe prowadzenie (32:28). Przyjezdnych w ataku ciągnął Długosz, lecz na wiele to się zdało. Trzypunktowy rzut Lewińskiego oraz lay-up Kłaczka przyniosły siedmiopunktową zaliczkę dla katowickiego teamu. Później do roboty wzięli się Pieloch, a także Dzierżak, trafiając po celnej trójce. Pierwszy z nich dopisał jeszcze jedną tróję, sprawiając że do przerwy Mickiewicz minimalnie prowadził 45:44.

Kolejne trafienia o tablicę Długosza, a także akcja 2+1 Pielocha przyniosły na początku trzeciej ćwiartki cztery punkty w zapasie dla Kotwicy (47:51). Po chwilowym przestoju obu drużyn w ofensywie ponownie do wyrównania dla katowickiej ekipy trafił zza linii 6,75m Stanisław Heliński. W późniejszym czasie ponownie w ataku uaktywnił się Nelson, wkręcając się pod obręcz. Z tej samej broni skorzystał parę chwil potem Bartosz Chodukiewicz (54:55). Po świetnej interwencji zza łuku Lewińskiego oraz punktów z pola trzech sekund Chodukiewicza, katowiczanie prowadzili po 30 minutach 59:55.

Decydującą partię mocniej otworzyli przyjezdni, którzy po celnych rzutach Dzierżaka, Nelsona, a także akcji „and one” Długosza wrócili na przód (59:62). Krzymiński do spółki z Żebrokiem swoimi trafieniami dawali wyrównanie dla gospodarzy. Jednak po przeciwnej stronie skutecznie aplikowali Pieloch oraz Motylewski, dając w połowie czwartej części gościom pięć „oczek” zapasu (66:71). Stan podopiecznych trenera Łukasza Szczypki poprawił swoimi zagraniami Jakub Nowak, zmniejszając straty do trzech punktów (71:74). Decydujący głos w meczu mieli kołobrzeżanie, gdzie w ważnych momentach punktowali Ziółkowski, Pieloch oraz Dzierżak. Ostatecznie Sensation Kotwica Kołobrzeg zainkasowała punkty w Katowicach, ogrywając Mickiewicza 84:76.

Dla Kotwicy 22 punkty upolował Damian Pieloch. Dla Mickiewicza 16 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty zdobył Stanisław Heliński.