Górnik melduje się w półfinale!

Górnik Zamek Książ Wałbrzych jako pierwszy melduje się w najlepszej czwórce Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! W trzecim spotkaniu ćwierćfinałowym wałbrzyszanie pokonali na wyjeździe Sensation Kotwicę Port Morski Kołobrzeg 95:86.

Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 86:95 Statystyki (0-3)

W premierowej odsłonie żaden z zespołów nie objął dość znacznego prowadzenia. Celnymi trafieniami zza łuku częstowali biało-niebieskich Remon Nelson, Paweł Dzierżak, a także Damian Pieloch. Wałbrzyszanie potrafili reagować udanymi zagraniami Krzysztofa Jakóbczyka, Patryka Wilka, Piotra Niedźwiedzki oraz Davida Jacksona. Doświadczony Amerykanin dzięki siedmiu punktom zdobytym z rzędu wyprowadził swą ekipę po pierwszej części na prowadzenie (24:25).

W drugiej części zespoły naprzemiennie wychodziły na prowadzenie. Miejscowych wyprowadziły na przód celne próby Daniela Ziółkowskiego, Patryka Wydry i Remona Nelsona. Przyjezdni w późniejszym czasie mogli liczyć na dobre akcje ze strony Jakóbczyka, Durskiego i Kowalenko, które pozwoliły im odejść na trzy punkty. Końcówkę pierwszej połowy lepiej rozegrali gospodarze, którzy po pięknych interwencjach Łukasza Klawy i Pawła Dzierżaka prowadzili 48:42.

Biało-niebiescy po zmianie stron umieli w szybkim tempie doprowadzić do wyrównania. W tej części gry doskonale spisywało się trio Jakóbczyk-Durski-Niedźwiedzki. Kołobrzeżanie potrafili odpowiedzieć solidnymi drive’ami Nelsona i Dzierżaka. Następnie po łatwo zdobytych punktach przez Nelsona i Pielocha, Kotwica uciekła na siedem punktów. Później wynik skutecznie gonił Miłosz Góreńczyk, ale sprawnie odwdzięczył mu się Daniel Ziółkowski, trafiając następne pięć punktów. Ostatecznie trójka Patryka Wydry i udane rzuty wolne Damiana Pielocha sprawiły, że gospodarze po 30 minutach wygrywali 77:70.

Kluczowa dla losów rywalizacji okazała się ostatnia kwarta, którą podopieczni Andrzeja Adamka wygrali różnicą szesnastu punktów. Najpierw do wyrównania doprowadziły celne rzuty Davida Jacksona, a później trójka Krzysztofa Jakóbczyka (81:81). Jeszcze jedna trójka doświadczonego skrzydłowego sprawiła, że Górnik objął prowadzenie. Sytuację próbowali odmienić Wydra oraz Ziółkowski. Najważniejsze akcje w crunch-time wykańczali Wilk, Jackson, a także Kowalenko. Ostatecznie Górnik wygrał całe zawody 95:86, a także ćwierćfinałową serię 3:0.

Dla ekipy spod Chełmca 18 punktów odnotował Krzysztof Jakóbczyk. Dla “Czarodziejów z Wydm” 23 punkty, 6 asyst i 4 zbiórki dał Remon Nelson.