Krzysztof Wąsowicz wraca do Bytomia

Kolejne wzmocnienie w BS Polonii Bytom tym razem na rozegraniu! Nowym nabytkiem graczy Mariusza Bacika jest powracający po pięciu latach Krzysztof Wąsowicz.

28-letni rozgrywający w swej przeszłości miał epizod w Bytomiu w kampanii 2018/2019, gdy w większości meczów był drugim rozgrywającym bytomskiej drużyny. Później przez kolejne trzy lata bronił barw AZS-u UMCS Start II Lublin, z którymi wywalczył w 2021 roku awans do Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn. W ubiegłym sezonie Wąsowicz grał w PGE Turowie Zgorzelec, grając w 34 spotkaniach. W ciągu prawie 22 minut spędzonych na parkiecie zdobywał średnio 7,6 punktu, 3,8 asysty oraz 2,3 zbiórki.

Jak mówi na stronie internetowej bytomskiego klubu: ,,Teraz powrót po 5 latach będzie dla mnie nie tylko sentymentem, ale również dużym wyzwaniem. Trener Bacik w te wakacje skonstruował zespół, z którym postaramy się o jak najlepszy rezultat w nadchodzących rozgrywkach. Jako kibic byłem pod dużym wrażeniem atmosfery w hali na Skarpie przy okazji zeszłorocznego awansu i mam nadzieję, że pod koniec zbliżającego się sezonu, damy fanom tyle samo powodów do radości.”

STATYSTYKI
fot. Elbrus Studio

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *