Dariusz Kaszowski nowym szkoleniowcem Decki Pelplin

Od trzydziestu lat związany był wyłącznie z Sokołem Łańcut. Przygodę z podkarpackim zespołem zwieńczył jak najlepiej się dało – awansem na ekstraklasowe parkiety. W nadchodzącym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn Dariusz Kaszowski będzie pierwszym szkoleniowcem Decki Pelplin.

50-letni szkoleniowiec od 1992 roku nieprzerwanie związany był z Sokołem najpierw w karierze zawodniczej, a od 2004 roku jako pierwszy trener łańcuckiej drużyny. Po jego wodzą koszykarze Sokoła aż piętnastokrotnie meldowali się w najważniejszej części rozgrywek. Przełomowy okazał się sezon 2021/2022, w którym Rawlplug Sokół Łańcut wywalczył awans do Energa Basket Ligi, pokonując w czterech spotkaniach finałowych Górnika Trans.eu Wałbrzych. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku z przyczyn osobistych trener zrezygnował z prowadzenia Sokoła na parkietach ekstraklasy.

Parę tygodni wcześniej do 50-letniego trenera zgłosiła się Decka Pelplin z propozycją prowadzenia zespołu z Kociewia na zapleczu ekstraklasy. Od wczoraj kontrakt ze szkoleniowcem został oficjalnie ogłoszony przez media społecznościowe. Tym samym Dariusz Kaszowski przejmie obowiązki pierwszego trenera w miejsce Przemysława Łuszczewskiego.

W ubiegłym sezonie pelplinianie zajęli 7.pozycję po rundzie zasadniczej, awansując po raz pierwszy do play-offów. W ćwierćfinale gracze z Kociewia przegrali 0:3 z Dzikami Warszawa, późniejszym triumfatorem rozgrywek 1.Ligi. Ciekawostką jest fakt, że w kampanii 2021/2022 w pelplińskim zespole grał Mateusz Kaszowski, syn szkoleniowca Dariusza Kaszowskiego. Przed pelplinianami czwarty sezon na pierwszoligowych parkietach. Jaki będzie skład personalny, a także czy powtórzą wynik jak w ubiegłym sezonie? Przekonamy się po pierwszych nazwiskach…

fot. Sebastian Maślanka

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *