Lider pozostaje w Wałbrzychu

Górnik Zamek Książ Wałbrzych wciąż na fotelu lidera Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! W sobotnim meczu otwierającym 24.kolejkę gier biało-niebiescy rozbili Deckę Pelplin 84:56

Górnik Zamek Książ Wałbrzych — Decka Pelplin 84:56 Statystyki

Początkowo zespoły wymieniały się uprzejmościami, a także prowadzeniem. W pelplińskim zespole nie zawodzili Thomas Davis oraz Dawid Sączewski. Natomiast w wałbrzyskiej drużynie skutecznie trafiali Patryk Wilk, Witalij Kowalenko, a także Miłosz Góreńczyk. W połowie premierowej odsłony po trafieniu Michała Sadło, Górnik miał minimalne prowadzenie (14:13). Następnie w kolejnych minutach przy głosie pozostali podopieczni Andrzeja Adamka, którzy odnotowali 12-punktową serię przy udziale m.in. Francisa Hana oraz Miłosza Góreńczyka. Pierwszą część widowiska zamknął celnymi rzutami wolnymi Damian Durski (26:13).

W kolejnej partii wynik dla przyjezdnych starali się poprawiać Roman Janik, a także Patryk Kędel. Jednak po stronie miejscowych spod tablicy aplikowali Piotr Niedźwiedzki, Kacper Margiciok oraz Konrad Dawdo. Tym samym Górnicy uciekli w połowie drugiej kwarty na szesnaście „oczek”. Później skutecznych akcji po obu stronach parkietu mieliśmy jak „na lekarstwo”, lecz wciąż lepsi byli biało-niebiescy dzięki celnym koszom Hana i Kowalenki. Ostatecznie po rzutach wolnych wykorzystanych przez Davisa, Górnik wygrywał po 20 minutach 42:28.

Po zmianie stron mocno aktywny był Jakóbczyk przy wsparciu od Niedźwiedzkiego. Jednak po drugiej stronie parkietu zza łuku celnie przymierzał Janik. Po kolejnym wejściu pod obręcz Niedźwiedzkiego przy dobrym podaniu od Hana, Górnik miał w zapasie 16 punktów (52:36). Pelplinianie starali się odmienić sytuację z udanymi próbami Davisa i Konopatzkiego, ale skutecznie odpowiadali im Pabian oraz Durski. Ostatecznie po trójce Kacpra Margicioka, wałbrzyszanie prowadzili po trzeciej kwarcie 63:46.

Górnicy w decydującej części kontrolowali w pełni wydarzenia na boisku dzięki kolejnym punktom z gry Pabiana, Kowalenki i Margicioka. Gościom z Kociewia kompletnie przestało się układać w ataku, punktując jedynie z rzutów wolnych. Pierwsze punkty z gry w tej kwarcie zaaplikował dla Decki, Michał Sadło. Jednak to było absolutnie za mało na dobrze zgraną ekipę z Wałbrzycha. Ostatecznie Górnik Zamek Książ Wałbrzych wysoko pokonał Deckę Pelplin 84:56.

Aż sześciu zawodników u gospodarzy przekroczył dwucyfrową barierę punktową. Dla Górnika 10 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst dał Damian Durski. Dla Decki 14 punktów i 4 zbiórki dał Thomas Davis.