Lotto 3X3 Team wygrywa w Pradze. Brąz dla kadry 3X3

W sobotnie popołudnie Lotto Team 3X3, kadra narodowa 3X3 oraz Legia Lotto 3X3 zagrali w czeskim turnieju Chance Tour w Pradze. W tym samym evencie wzięły także trzy kadry narodowe Pań, które zdobyły w tej imprezie dwa medale. Ale po kolei.

W turnieju męskim wzięło udział 21 zespołów, które zostały podzielone na sześć grup. Zawodnicy grającego szkoleniowca Piotra Renkiela zostali przydzieleni do grupy A z: Prazacką oraz Vysyp si pisek. Kadra narodowa 3X3 swoje mecze rozgrywała w grupie C z: Grit & Grind oraz Dopijem a Jdem. Natomiast legioniści wylądowali w czterodrużynowej grupie E z : NMNM Dolphins, CZU oraz kadrą narodową Czech do lat 22.

Gracze Lotto 3X3 Team w składzie: Piotr Renkiel, Łukasz Diduszko, Paweł Pawłowski i Szymon Rduch bez większych przeszkód przeszli rozgrywki grupowe, pokonując Prazacke 22:6 oraz Vysyp si pisek 22:10. Większych problemów nie miała również kadra narodowa 3X3 w składzie: Filip Matczak, Filip Put, Michał Samsonowicz i Mariusz Konopatzki. Reprezentanci sprawnie poradzili sobie z Dopijem a Jdem 19:8 oraz z Grit & Grind 21:11. Natomiast stołeczni w swojej grupie odnieśli dwa zwycięstwa z możliwych trzech. Legia Lotto 3X3 w składzie: Maciej Adamkiewicz, Marcin Zarzeczny, Konrad Dawdo i Daniel Dawdo wygrali spotkanie z CZU 22:10. W drugim starciu już łatwiej nie było, bo musieli uznać wyższość kadry narodowej Czech do lat 22 13:21. W trzecim boju dający baraż o ćwierćfinał warszawianie wygrali z NMNM Dolphins 19:12.

O ćwierćfinał stołeczni musieli powalczyć z reprezentacją Czech do lat 23, którzy wygrali wszystkie trzy spotkania w swojej grupie. Ostatecznie z triumfu cieszyli się koszykarze Lotto Legii 3X3, wygrywając z czeską kadrą 15:11. W fazie ćwierćfinałowej Lotto 3X3 walczył z Grit & Grind, Lotto Legia stoczył bój z Bench Academy, a kadrowicze 3X3 walczyli z kadrowiczami Czech do lat 22. Wszystkie trzy spotkanie skończyły się na korzyść naszych ekip. Lotto 3X3 pokonał Grit & Grind 21:11, zawodnicy Legii ograli Bench Academy 20:13, a kadrowicze poradzili sobie z czeską kadrą U22 16:12.

W półfinale doszło do polskiego pojedynku między Lotto 3X3 Team a Legionistami, który skończył się bezdyskusyjne na korzyść tych pierwszych. Podopieczni grającego szkoleniowca Renkiela pokonali przed czasem stołecznych 22:9. Drugi mecz półfinałowy był znacznie lepszy, gdyż kadrowicze walczyli z graczami Pragi 3X3. Po bardzo trudnym boju nasi kadrowicze ulegli czeskiej ekipie 19:20. W ten sposób o najniższy stopień podium na tej imprezie walczyli kadra narodowa Polski 3X3 oraz Legia Lotto 3X3. Ponownie zespoły dostarczyły nam sporo emocji, a ostatecznie brązowy medal zdobyli reprezentacji Polski, wygrywając minimalnie z Zielonymi Kanonierami 21:20. W finale turnieju mężczyzn Lotto 3X3 Team wygrał przed czasem z Prague 3X3 21:12 i zawiesili złote krążki na swojej szyi.

Tymczasem w turnieju pań najlepsze okazałe się kadrowiczki pierwszego zespołu w składzie: Aldona Morawiec, Dominika Owcarzak, Klaudia Gertchen i Klaudia Sosnowska. W finale imprezy pokonały trzecią kadrę polską w składzie: Aleksandra Zięmborska, Bożena Puter, Martyna Leszczyńska i Weronika Preihs aż 22:10. Natomiast w meczu o brązowy medal druga kadra Polek w składzie: Anna Pawłowska, Marta Mistygacz, Marzena Marciniak i Karolina Podkańska uległy reprezentantkom Czech do lat 23 11:14.

Wszystkie wyniki z tego turnieju znajdziecie TUTAJ

Jeszcze dzisiaj zapraszamy was do śledzenia mocno obsadzonego turnieju StreetBasket Bydgoszcz. Wyniki znajdują się TUTAJ

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *