Suzuki 1 LM: Piekielny mecz w Opolu! Weegree bliżej brązu

Gorące starcie o najniższy stopień podium dostaliśmy w sportowej hali Politechniki Opolskiej! Ostatecznie Weegree AZS Politechnika Opolska po pięknej paczce Szymona Kiwilszy pokonał Sensation Kotwicę Kołobrzeg 66:65! Rewanżowe spotkanie już w najbliższą środę w kołobrzeskiej Hali Millenium.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Sensation Kotwica Kołobrzeg 66:65 STATYSTYKI

Wynik spotkania otworzył się po upływie dwóch minut, gdy z dystansu celnie trafili Jakub Kobel i Adam Kaczmarzyk (6:0). Goście starali się nadrobić zaległości przy pomocy celnych wolnych Damiana Pielocha i punktów spod tablicy Piotra Śmigielskiego. Jednak skutecznie prezentowali się Kobel i Kiwilsza, powiększając prowadzenie do ośmiu punktów (12:4). Pod koniec pierwszej kwarty zespoły dorzuciły do swoich kont po osiem punktów. Skutecznie z pomalowanego pola punktował Dominik Rutkowski, a zza łuku przymierzył Michał Jodłowski. Natomiast po stronie Kotwicy nadal aktywni byli Śmigielski oraz Pieloch. Po 10 minutach gracze Weegree wygrywali 20:12.

W drugiej kwarcie sporo okazji wykorzystywał Pieloch, trafiając dwie trójki. Po udanym wjeździe pod kosz Karola Kutty strata przyjezdnych w białych strojach do Politechniki Opolskiej wyniosła pięć „oczek” (25:20). Następnie zza linii 6,75m trafiali Kaczmarzyk i Rutkowski, powiększając na moment przewagę swojej ekipy do dziewięciu punktów. Jednak dobry fragment meczu zaliczyli Mikołaj Kurpisz i Remon Nelson, którzy zaaplikowali miejscowym trzy celne trójki. W ten sposób gracze Kotwicy wyszli na prowadzenie (31:33). Chwilę później wynik podwyższył rzutami wolnymi Śmigielski, a w odpowiedzi rzutem za trzy popisał się Kobel. Pierwszą połowę meczu zamknął Nelson, punktując spod obręczy po utracie piłki przez Rutkowskiego. Po tej części zawodnicy Kotwicy prowadzili z Weegree 37:34.

Po dłuższej przerwie bój znacznie się wyrównał. Trzypunktowy rzut Rutkowskiego i celny półdystans o tablicę Kobla dał podopiecznym trenera Sadowskiego prowadzenie, lecz na krótko. Parę minut później dobra gra duetu Śmigielski-Kowalenko przywróciło prowadzenie Kotwicy, które wyniosło pięć punktów (42:47). Opolanie w następnym fragmencie dołożyli siedem punktów za sprawą dobrych postaw Szymona Kiwilszy i Marcela Kapuścińskiego. Jednak przyjezdni zdołali odpowiedzieć punktami zdobytymi przez Nelsona i Kowalenko. Udany lay-up Dominika Rutkowskiego po podaniu od Adama Skiby zakończył trzecią dyszkę rywalizacji. Na minimalnym prowadzeniu byli kołobrzeżanie 52:51.

Ostatnią dyszkę rywalizacji otworzył paczką Kurpisz po świetnym rozegraniu na końcową linię przez Wieczorka. W odpowiedzi z dystansu przymierzył Rutkowski, dając równowagę (54:54). Po dłuższej chwili uaktywnili się ponownie Kurpisz, Śmigielski oraz Kowalenko. Trzypunktowa akcja ostatniego z nich pozwoliła Kotwicy uciec na dziewięć punktów na 3:29 sekund przed zakończeniem meczu (56:65). Decydujący fragment rywalizacji należał do zawodników trenera Sadowskiego. Najpierw zza łuku przymierzył Adam Skiba, a Szymon Kiwilsza i Dominik Rutkowski dołożyli następne „oczka” z pola trzech sekund. Opolski zespół zredukował przewagę Kotwicy do jednego punktu (64:65). Kołobrzeżanie w tym ważnym momencie zaczęli popełniać proste błędy, a także grać nieskutecznie. W kluczowym momencie Szymon Kiwilsza po podaniu od Dominika Rutkowskiego zaliczył efektowny wsad, wyprowadzając Weegree na 4 sekundy na prowadzenie (66:65). Piłkę na zwycięstwo mieli zawodnicy Kotwicy. Piotr Śmigielski skutecznie zapunktował spod obręczy. Ostatecznie punkty nie zostały zaliczone, ponieważ piłka w chwili wybrzmienia końcowej syreny nadal była w ręce.

W ten sposób Weegree AZS Politechnika Opolska robi krok w stronę brązowego medalu, ogrywając Sensation Kotwicę Kołobrzeg 66:65. Dla Weegree 15 punktów i 7 zbiórek uzyskał Dominik Rutkowski. Po drugiej stronie parkietu po 13 punktów rzucili Piotr Śmigielski i Damian Pieloch. Rewanżowy pojedynek między tymi ekipami przenosi się do kołobrzeskiej hali Millenium, który zostanie rozegrany w środę. Kołobrzeżanie potrzebują zwycięstwa minimum dwoma punktami, aby zawiesić na swojej szyi brązowe medale. Opolscy gracze triumf w jakimkolwiek stosunku da im historyczny medal dla tego klubu. W przypadku remisu w dwumeczu rozstrzygnie dogrywka.

One thought on “Suzuki 1 LM: Piekielny mecz w Opolu! Weegree bliżej brązu