Miłosz Toczek wypożyczony do Kociewskich Diabłów

Utalentowany rozgrywający Trefla Sopot wypożyczony do kociewskiej ekipy! W nadchodzącym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn barwy kociewskiej drużyny na zasadzie wypożyczenia będzie reprezentował Miłosz Toczek.

Urodzony 2 lipca 2005 roku w Starogardzie Gdańskim swoje pierwsze kroki stawiał w barwach SKS-u, której jest wychowankiem. Pokrótce w młodzieżowych rozgrywkach na szczeblu centralnym grał również KS Jedynce Pelplin oraz w UKS-ie Basket Ósemka Wejherowo. W 2019 roku podczas turnieju finałowego Mistrzostw Polski do lat 14 zajął wraz z wejherowską ekipą szóste miejsce. Od tego czasu 18-letni rozgrywający dołączył do barw Trefla Sopot, aby pod koniec 2020 roku pod wodzą trenera Michaela Łydkowskiego zadebiutować na drugoligowych parkietach.

W minionym sezonie Toczek zagrał w 27 spotkaniach, notując średnio 13,6 punktu, 9,4 asysty, a także 6,5 zbiórki. Aż pięciokrotnie udało mu się zapisać triple-double, z czego na początku lutego 2024 roku zrobił to trzy razy z rzędu! Rozgrywający regularnie też trenował z pierwszą drużyną, co zaowocowało czterema występami w Orlen Basket Lidze. Co więcej zdolny zawodnik zdobył z sopockim zespołem Mistrzostwo Polski.

fot. Kociewskie Diabły (fanpage)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *