Mocna bomba w Bydgoszczy! Brązowy medalista w Astorii

Kolejny hit transferowy w Pekao S.A. 1.Lidze Mężczyzn staje się faktem! Karol Kamiński został nowym rzucającym/niskim skrzydłowym Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz.

Kamiński urodził się w Tczewie, a swoje pierwsze koszykarskie kroki stawiał w Gdańsku, gdzie występował w młodzieżowych rozgrywkach szczebla centralnego. W następnych latach reprezentował barwy Politechniki Gdańskiej, a następnie Asseco Gdyni zarówno w młodzieżowych jak i seniorskich parkietach. Rzucający z gdyńskim zespołem zdobył złoty medal Mistrzostw Polski do lat 20 na Dolnym Śląsku. Ponadto 26-letni zawodnik dostawał szanse na zaprezentowanie się na parkietach ekstraklasy, ale większość czasu spędzał na zapleczu Asseco Gdyni.

26-letni rzucający/niski skrzydłowy w następnych sezonach bronił barw Trefla Sopot, Górnika Trans.eu Wałbrzych, Znicza Basket Pruszków, a ostatnio GKS-u Tychy. W minionym sezonie Kamiński wraz z tyską ekipą zdobył brązowy medal Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, pokonując w dwumeczu SKS Fulimpex Starogard Gdański. 26-latek zagrał w 42 starciach, aplikując średnio 11,9 punktu, 4,8 zbiórki oraz 3,4 asysty.

Jak podkreśla sam zainteresowany: „Do wybrania Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz zadecydowała chęć dalszego rozwoju i walki o najwyższe cele. Wierzę, że będziemy silną drużyną, która będzie grać do końca a ja będę mógł pomóc drużynie wygrywać spotkania”.

fot. Michał Giel
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *