Sen wałbrzyszan trwa! Górnik po raz dziesiąty

Na zamknięcie sobotnich potyczek 29. kolejki na zapleczu ekstraklasy, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych pokonał MKKS Żaka Koszalin 79:69.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych – MKKS Żak Koszalin 79:69 Statystyki

Od początku pojedynku mocno aktywni byli Mateusz Itrich, a także Artur Łabinowicz. Dzięki ich trafieniom Żak mocno wszedł w mecz (0:10). Wałbrzyszanie zaczęli nadrabiać zaległości dzięki udanym akcjom Arinzy Chidoma, Adriana Kordalskiego oraz Bartosza Majewskiego. Trzypunktowy rzut Kordalskiego pozwolił Górnikowi objąć prowadzenie (15:14). Koszalinianie mieli sporo kłopotów w ataku, co bezwzględnie wykorzystali podopieczni Marcina Radomskiego. Następne punkty Adriana Kordalskiego, dwie trójki Szymona Walskiego i lay-up Piotra Niedźwiedzkiego dały po 10 minutach 11-punktowe prowadzenie gospodarzy (28:17).

W kolejnej części do głosu doszedł Mateusz Kaszowski. Jego celne rzuty sprawiły, że przewaga Górnika po paru minutach drugiej odsłony stopniała do czterech „oczek”. Korzystny wynik dla miejscowych utrzymywali Majewski i Chidom, lecz skutecznie ripostował im Jakub Dłoniak (38:33). Przed końcem pierwszej połowy koszalinianom udało się nadrobić zaległości, a po kolejnych sześciu „oczkach” Łabinowicza wyjść na przód (42:43). Drugą kwartę sfinalizował rzutami wolnymi Kordalski, dając minimalne prowadzenie Górnikowi 44:43.

Po przerwie mieliśmy znacznie wyrównany pojedynek. W pierwszych minutach trzeciej ćwiartki ekipy trzymały się blisko siebie. Na skuteczne trafienie Michała Sitnika równie celnie zza łuku przymierzył Kaszowski (50:50). Odrobinę później wałbrzyszanie zainkasowali 9-punktowy serial dający im taką zaliczkę. Dzięki trójce Macieja Marcinkowskiego dla Żaka oraz punktów spod obręczy Damiana Durskiego dla Górnika to miejscowi prowadzili po 30 minutach 61:53.

Trzypunktowe trafienie Dłoniaka otworzyło czwartą część widowiska, w którym koszaliński zrobił krok w stronę odrabiania strat. Jednak po doskonałych zagraniach Majewskiego i Chidoma, Górnicy uciekli na 13 punktów (71:58). Dłoniak do spółki z Łabinowiczem próbowali odwrócić losy potyczki, ale zabrakło czasu. Ostatecznie Górnik po raz dziesiąty z rzędu odniósł zwycięstwo, pokonując koszalińskiego Żaka 79:69.

Dla Górnika 19 punktów i 9 zbiórek zaaplikował Arinze Chidom. Natomiast dla Żaka 21 punktów i 8 zbiórek zainkasował Artur Łabinowicz.