Najlepsza piątka 19.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn [Głosowanie]

Przed nami najnowsze zestawienie zawodników, którzy w 19. serii spotkań Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn wypadli najlepiej. Zobaczcie, kto wyróżniał się podczas ostatniego weekendu.

Na dobry początek zaczniemy od Darrena Williamsa, jednego z głównych autorów zwycięstwa HydroTrucka Radom nad rezerwami Wicemistrza Polski. 23-letni rozgrywający podczas 37 minutowego pobytu na parkiecie zaaplikował 32 punkty, a także rozdał 7 asyst i przechwycił 4 piłki (eval 31). W ten sposób Williams zasłużył na miejsce w tym zestawieniu.

Następnie przenosimy się do Międzychodu, w którym Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz pokonała na wyjeździe miejscowego Sokoła 91:81. Pod nieobecność Filipa Małgorzaciaka najlepszym strzelcem bydgoskiego zespołu był Mateusz Kaszowski. 22-latek dał z ławki rezerwowej 25 punktów, dopisując do tego 3 asysty i 2 przechwyty (eval 28).

Nie sposób także nie wspomnieć o bardzo dobrym wystąpieniu przedstawiciela AZS-u AGH Kraków. Krakowianie wywalczyli wyjazdowe zwycięstwo z MKKS-em Żakiem Koszalin 91:86, rewanżując się za mecz z ubiegłej rundy. Duży udział w tym zwycięstwie miał Damian Ciesielski, szukając raz po raz skutecznie wjazdów pod pole trzech sekund. 26-letni rozgrywający zakończył rywalizację na 21 punktach, 9 asystach i 6 zbiórkach (eval 27).

Po raz wtóry w zestawieniu ponownie melduje się Maciej Koperski. Ostatnio po przyzwoitym występie z Niedźwiadkami Chemart Przemyśl, 24-letni rzucający ponownie był liderem tyskiego zespołu. Trójkolorowi pokonali na wyjeździe Eneę Basket Poznań 89:81. Koperski w ciągu 29 minutowego pobytu na boisku zdołał zainkasować 23 punkty, a także 4 asysty (eval 25).

Zestawienie najlepszych zawodników tej kolejki zamknie Daniel Ziółkowski z Sensation Kotwicy Kołobrzeg. Tym razem kołobrzeżanie musieli włożyć więcej energii do zwycięstwa w domowym starciu z AZS-em AWF Mickiewiczem Romus Katowice. Finalnie podopieczni Rafała Franka wygrali 94:88. 21-letni skrzydłowy rozegrał pełne 40 minut, zdobywając 24 punkty oraz 5 zbiórek (eval 26).

W dziewiętnastej serii meczów nie próżnowali inni. Z dobrej strony zaprezentowali się: Samir Stewart, Thomas Davis, Przemysław Wrona, Daniel Oladapo, Michał Jankowski a także Kacper Mąkowski. W przypadku dwóch ostatnich zawodników obaj byli najlepiej punktującymi zawodnikami swoich ekip.

Na Najbardziej Wartościowego Zawodnika Kolejki (MVP) głosujecie tutaj.

Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem 19.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi jest:

  • Mateusz Kaszowski (Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz) – 25 pkt, 3 as, 2 prz (26%, 10 Votes)
  • Maciej Koperski (GKS Tychy) – 23 pkt, 4 as (26%, 10 Votes)
  • Damian Ciesielski (AZS AGH Kraków) – 21 pkt, 9 as, 6 zb (18%, 7 Votes)
  • Daniel Ziółkowski (Sensation Kotwica Kołobrzeg) – 24 pkt, 5 zb (16%, 6 Votes)
  • Darren Williams (HydroTruck Radom) – 32 pkt, 7 as, 4 prz (13%, 5 Votes)

Total Voters: 38

Loading ... Loading ...

fot. Fiołek art pl, Kasia Pijarowska, Okapi Studio Live, Michał Giel, Karol Skiba
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *