Niespodzianka w Kołobrzegu! Akademicy lepsi od Kotwicy

Spora niespodzianka w kołobrzeskiej hali Milenium! W niedzielnej potyczce w ramach 19.kolejki Suzuki 1.Ligi AZS AGH Kraków pokonał na wyjeździe Sensation Kotwicę Kołobrzeg 75:66.

Sensation Kotwica Kołobrzeg – AZS AGH Kraków 66:75 STATYSTYKI

Po wyrównanym początku spotkania jako pierwsi na wyższą przewagę zdołali uciec kołobrzeżanie za sprawą punktów spod kosza Szymona Długosza, a także Pawła Dzierżaka (8:5). Pokrótce Szymon Szmit wraz z Michałem Lisem dorzucili do krakowskiego konta siedem „oczek”, dając tym samym prowadzenie gościom (8:12). Na zakończenie pierwszej kwarty po trójce przyłożyli Mikołaj Kurpisz oraz Paweł Zmarlak (11:15). AGH za sprawą trafień Tymona Szymańskiego i Mohammeda Abdelaala odskoczył na początku następnej części na dziesięć punktów (14:24). Niekorzystny rezultat dla Kotwicy starali się zmienić celnymi trójkami Witalij Kowalenko, a także James Washington. Po punktach spod kosza Dzierżaka i drugiej trójce Washingtona to Kotwica była na prowadzeniu (26:24). Do końca pierwszej połowy wynik oscylował wokół remisu. Celne rzuty wolne Patryka Wydry dały po 20 minutach 2-punktową zaliczkę dla AZS AGH Kraków (29:31).

Po przerwie gra wciąż była wyrównana, a rezultat wciąż w granicach remisu. Efektowny wsad Patryka Pułkotyckiego przyniósł ponownie inicjatywę dla „Czarodziejów z Wydm”, a po późniejszych punktach Kowalenki i Dzierżaka prowadzenie osiągnęło pułap pięciu punktów (41:36). Wówczas zza linii 6,75m skutecznie pocelował Szymański, lecz tym samym trafieniem odpowiedział Washington. Do wyrównania rezultatu w hali Milenium doprowadziły punkty spod obręczy Szymona Sobiecha, a także trójka Patryka Wydry. Washington punktami z rzutów wolnych ustalił wynik trzeciej odsłony. Tym razem na +2 byli zawodnicy Rafała Franka (46:44).

Krakowianie czwartą partię otworzyli 11-punktowym serialem, który po trójce Lisa dał im 9-punktowy zapas (46:55). Sytuację kołobrzeskiej ekipy próbował reanimować dwiema trójkami oraz rzutami wolnymi Damian Pieloch, ale równie skuteczni byli Szmit oraz Lis (55:65). Osiem kolejnych punktów Washingtona dały cień szansy Kotwicy na odwrócenie losów. Ostatecznie kluczowe okazały się celne rzuty wolne Zmarlaka, Lisa oraz Wydry. W ten sposób doszło do niespodzianki w hali Milenium – AZS AGH Kraków wygrał z Sensation Kotwicą Kołobrzeg 75:66.

Dla AGH 23 punkty rzucił Michał Lis. W zespole Kotwicy najskuteczniejszy był James Washington, zdobywca 22 punktów i 5 zbiórek.