Górnik zdobywa Kraków

Górnik Zamek Książ Wałbrzych wywiózł zwycięstwo z Krakowa! W niedzielnym spotkaniu 14.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn podopieczni Andrzeja Adamka pokonali AZS AGH Kraków 92:85.

AZS AGH Kraków – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 85:92 Statystyki

Już w pierwszych akcjach meczu biało-niebiescy narzucili swój rytm w ataku. Dzięki celnym rzutom Krzysztofa Jakóbczyka oraz akcji 2+1 Michała Mindowicza, goście mieli na dobry początek dwucyfrowe prowadzenie (4:14). Potem krakowianie odgryźli się punktami z gry Mateusza Orłowskiego, Jana Piliszczuka oraz Dawida Golusa. Jednak po przeciwnej stronie dobrze ripostowali bracia Dawdo do spółki z Jakóbczykiem. Pierwszą część zawodów zamknął celną trójką David Jackson (20:28).

W drugiej części prowadzenie biało-niebieskich trzymał Daniel Dawdo, aplikując siedem punktów z rzędu. Dobrze swój moment w ofensywie wykorzystał Arkadiusz Adamczyk przy wsparciu Rafała Komendy i Mateusza Orłowskiego. Na ich celne rzuty, dwoma trafieniami z dystansu ripostował Patryk Wilk. Do przerwy zaległości próbowali nadrobić Damian Ciesielski, Jan Śmiglak oraz Jan Piliszczuk. Po 20 minutach Górnik wygrywał z krakowskimi akademikami 45:42.

Po powrocie na boisko kroku Niedźwiedzkiemu dotrzymywali Ciesielski, a także Mąkowski. Następnie po kolejnych punktach Jakóbczyka, Jacksona i Niedźwiedzkiego, przyjezdni odskoczyli na dystans siedmiu punktów. Sytuację odmieniły celne trafienia Piliszczuka, Komendy oraz Mąkowskiego, po których akademicy wyszli na przód. Inicjatywę na parę chwil odbili Jakóbczyk z Wilkiem, ale skutecznie dwiema trójkami odpowiedział Mąkowski. W ten sposób po 30 minutach krakowianie wygrywali z Górnikiem 69:67.

Goście w czwartej znów byli na prowadzeniu po koszach Jakóbczyka, a także wykorzystanych wolnych przez Niedźwiedzkiego (72:76). Następnie do dobrze dysponowanego Jakóbczyka dołączyli Han oraz Wilk. Rezultat krakowskiej drużyny poprawiali jeszcze Mąkowski, a także Piliszczuk. Ostatecznie to zawodnicy Górnika utrzymali koncentrację, zwyciężając z krakowskim AGH 92:85.

Dla Górnika 27 punktów i 6 asyst zdobył Krzysztof Jakóbczyk. Dla miejscowych 23 punkty trafił Kacper Mąkowski.