Nieudana pogoń Astorii. Politechnika lepsza od bydgoszczan

Pasjonujące widowisko w sportowej hali Politechniki Opolskiej! Weegree AZS Politechnika Opolska pokonuje w 7.kolejce spotkań Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 82:79.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 82:79 Statystyki

Opolanie rozpoczęli zmagania z wysokiego „C” od trafień Michała Jodłowskiego, a także Kaheema Reida. W bydgoskiej drużynie na dobre zagrania podkoszowych z Opola reagowali Damian Jeszke oraz Szymon Kiwilsza. Jednak w późniejszym czasie w swej wyborowej dyspozycji był Jodłowski, dokładając do opolskiego konta następne osiem „oczek”. Fantastyczny alley oop Kamila Białachowskiego przyniósł dwucyfrową zaliczkę dla miejscowych (19:5). Pojedynczymi akcjami bydgoską ekipę próbowali poderwać Piotr Śmigielski, a także Piotr Wińkowski. Finalnie po zagraniu „and one” Reida, Politechnika utrzymała dwucyfrowe prowadzenie po pierwszej części (25:12).

Gracze Astorii poprawili swą grę w następnej partii. Po punktach spod obręczy Filipa Małgorzaciaka, Piotra Wińkowskiego i Piotra Śmigielskiego mieli 6-punktowy deficyt. Potem swoje dobre momenty mieli gracze Roberta Skibniewskiego, którzy mogli liczyć na Kaheema Reida. Po lay-upie Dominika Rutkowskiego, gospodarze mieli 15-punktowy zapas (38:23). Przebłyski w ofensywie mieli w bydgoskiej ekipie Mateusz Kaszowski, a także Filip Zegzuła. Trzypunktowe trafienie Rutkowskiego definitywnie zamknęły pierwszą połowę rywalizacji, po której gospodarze wygrywali 45:31.

Celne rzuty z gry Marcina Kowalczyka dały na otwarcie trzeciej kwarty ponad 20-punktową zaliczkę dla Politechniki (53:31). Jednak następne parę minut należało do gości z Kujaw, którzy zainkasowali następne „oczek” po trafieniach Kaszowskiego i Śmigielskiego. Później obie strony całkiem nieźle radziły sobie z rzutami wolnymi. Trzypunktowy rzut Damiana Jeszke spowodował, że Asta miała 6-punktową stratę do Politechniki (58:52). Kolejne punkty dla miejscowych dołożył Białachowski, lecz równie skutecznie odpowiadał Kaszowski. W ten sposób po 30 minutach walki osiem punktów więcej mieli zawodnicy opolskiej Politechniki.

W decydującej części meczu kolejne punkty Jeszke, a także trója Śmigielskiego na nowo otworzyły potyczkę w Opolu (62:61). Korzystnego wyniku próbowali pilnować Jodłowski oraz Rutkowski, ale z wolnych nie mylili się Jeszke i Kiwilsza. Następne „oczka” z wolnych Kaszowskiego oraz akcja „and one” Kiwilszy sprawiły, że Astoria po długim czasie była na moment z przodu (70:72). Parę chwil potem trójka Adama Kaczmarzyka oraz wykorzystane wolne przez Dominika Rutkowsiego i Kaheema Reida przywróciły inicjatywę gospodarzom (77:72). Bydgoszczanie do samego końca walczyli o wygraną. Dzięki trafieniom Zegzuły, Jeszke i Śmigielskiego mieliśmy wyrównanie (79:79). Decydującą akcję wykończył zza linii 6,75m Rutkowski, dając triumf Politechnice Opolskiej 82:79.

Dla miejscowych 23 punkty i 8 zbiórek zainkasował Kaheem Reid. Dla Astorii 20 punktów i 8 asyst zdobył Piotr Śmigielski.