Starcie beniaminków dla Mickiewicza

Rywalizacja pierwszoligowych beniaminków w Międzychodzie otworzyło 7.serię meczów na zapleczu ekstraklasy! AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice pokonał na wyjeździe MKS Mana.lake Sokoła Marbo Międzychód 88:86.

MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 86:88 Statystyki

Początkowo starcie wyglądało na całkiem wyrównane. Dobre wejście w spotkanie zaliczyli Stanisław Heliński, Łukasz Kłaczek, a także Bartłomiej Pietras. Jednak po stronie Sokoła brylował Mikołaj Smarzy. Po jego zagraniach zawodnicy Marcina Chodkiewicza mieli o trzy „oczka” więcej w połowie premierowej odsłony. Potem przez parę chwil głos należał do przyjezdnych dzięki akcjom Kłaczka oraz wolnych Chodukiewicza. Pokrótce w międzychodzkim zespole bardzo aktywny był Damian Szymczak. Jego osiem punktów zdobytych pod rząd dały sześciopunktowy zapas dla gospodarzy. Pierwszą kwartę zamknął trafieniem z dystans Kajetan Kuczawski, po której gracze z Międzychodu wygrywali 24:21.

Gospodarze przez parę minut drugiej odsłony pilnowali swojej minimalnej zaliczki przy pomocy celnych rzutów z gry Szymczaka, a także Żeleźniaka. Jednak po przeciwnej stronie parkietu znakomicie odpowiadali Chodukiewicz, Heliński oraz Lewiński. Później swoje „trzy grosze” dołożył Kłaczek, dając katowiczanom inicjatywę (33:36). Chwilę potem na wyrównanie zza łuku trafił Smarzy, ale następne dziewięć „oczek” padło łupem przyjezdnych. Do przerwy część zaległości zmniejszyli Szymczak, a także Lynch. Po 20 minutach Mickiewicz prowadził z Sokołem 46:42.

Po przerwie przyjezdni odskoczyli na siedem punktów po interwencjach Chodukiewicza i Heliński. Jednak skuteczny serial punktowy 9:0 przeprowadził Sokół, który po trafieniu z dystansu Szymczaka dał im minimalną przewagę nad Mickiewiczem (53:51). Przez parę następnych minut drużyny wymieniały się ciosami, a także prowadzeniem. Ostatecznie lepszy końcowy fragment trzeciej odsłony należał do Mickiewicza, który mógł liczyć na Kuczawskiego. Po jego celnych trafieniach podopieczni Łukasza Szczypki prowadzili po 30 minutach 69:63.

Na początku czwartej kwarty trójki Nowaka, a także Helińskiego dały 11-punktowy pułap dla przyjezdnej ekipy. Miejscowi zdołali zareagować 9-punktowym runem, który po akcjach Smarzego dał im tylko 2-punktową stratę (75:77). Obie ekipy w swoich kolejnych fragmentach zaliczyły swoje seriale punktowe. Bardziej okazały był zawodników Sokoła głównie dzięki dobrym decyzjom Smarzego. Jego osiem zdobytych punktów pod rząd dały na 26 sekund remis (86:86). Najważniejszym trafieniem na wagę zwycięstwa popisał się Patryk Wieczorek. Ostatecznie zwycięsko wyszli koszykarze AZS-u AWF Mickiewicza Romus Katowice, wygrywając z Sokołem 88:86.

Dla Mickiewicza 21 punktów i 8 zbiórek dał Łukasz Kłaczek. Dla pokonanych 27 punktów, 9 asyst oraz 4 zbiórki zainkasował Damian Szymczak.