Noteć doprowadza do wyrównania!

KSK Ciech Noteć Inowrocław w drugim meczu półfinałowym fazy play-off pokonał AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 84:67. Tym sposobem w najbliższą środę w Katowicach rozegra się decydujące spotkanie o awans na zaplecze ekstraklasy.

KSK Ciech Noteć Inowrocław – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 84:67 Statystyki (1-1)

Mecz od pierwszych minut toczył się w rytmie „kosz za kosz”. Dopiero po połowicznie wykorzystanych wolnych przez Mikołaja Groda i Aleksandra Filipiaka, a także trafieniu z pola trzech sekund Łukasza Bodycha, Noteć miała zapas trzech punktów (10:7). Po następnych celnych rzutach Filipiaka i Bodycha przewaga miejscowych wzrosła do siedmiu „oczek”. Skutecznie starał się interweniować Łukasz Kłaczek, ale zza łuku odpowiedział celnie Mateusz Marciniak. Po tej ćwiartce Noteć prowadziła 20:12.

W kolejnej części widowiska katowiczanie starali się przybliżyć do gospodarzy przy pomocy punktów Jakuba Nowaka i Marcina Salamonika. Pokrótce do dobrze dysponowanego Bodycha dołączył Nelson, trafiając trójkę na trzynastopunktową zaliczkę dla miejscowych (30:17). Następnie zespoły toczyły ze sobą wyrównaną wymianę ciosów, lecz Noteć wciąż trzymała dwucyfrową przewagę do końca pierwszej połowy. Do przerwy podopieczni Huberta Mazura wygrywali z Akademikami z Katowic 42:29.

DRUGA POŁOWA

Po powrocie na boisku grę katowickiego teamu napędzało trio: Lewiński-Nowak-Kłaczek. Dzięki ich zagraniom przewaga gospodarzy stopniała do siedmiu punktów. W następnym fragmencie gry inowrocławianie odzyskali dwucyfrowy dystans za sprawą późniejszych trafień Stańczuka oraz Bodycha. Po następnych „oczkach” zdobytych przez Jakuba Kondraciuka, Noteć miała zapas 14 punktów. Tomasz Krzymiński trzypunktowym rzutem sfinalizował trzecią kwartę widowiska (60:49).

W decydującej partii meczu Noteć mocno oddaliła się od swoich oponentów przy pomocy celny rzutów zza linii 6,75m Remona Nelsona oraz trafień Jakuba Kondraciuka i Łukasza Bodycha (73:52). Katowickich akademików starał się pobudzić Krzymiński, aplikując 10 punktów. Na wiele to się zdało, bo korzystnego wyniku skutecznie pilnował Stawiak. Ostatecznie KSK Ciech Noteć Inowrocław wygrał z Mickiewiczem 84:67, doprowadzając tym samym do remisu w tej serii 1-1.

Dla Noteci 23 punkty i 5 zbiórek odnotował Łukasz Bodych. Dla Mickiewicza 23 punkty i 6 zbiórek zaaplikował Tomasz Krzymiński.

fot. ki24.info

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *