Noteć najlepszym zespołem 2.Ligi. Udany rewanż ŁKS-u!

KSK Ciech Noteć Inowrocław najlepszą drużyną 2.Ligi Koszykówki Mężczyzn! ŁKS Coolpack Łódź pokonał w rewanżowej potyczce inowrocławian 91:83. Finalnie w dwumeczu lepsi byli podopieczni Huberta Mazura, którzy pierwsze starcie wygrali różnicą 27 punktów.

ŁKS Coolpack Łódź – KSK Ciech Noteć Inowrocław 91:83 Statystyki  (dwumecz: 168:187)

Inowrocławianie do łódzkiej Sports Areny przybyli w licznym gronie kibiców, a także zaliczką dwudziestu siedmiu punktów z pierwszego starcia. Ełkaesiaków czekało nie lada wyzwanie, bo potrzebowali minimum zwycięstwa różnicą 28 punktów, aby zainkasować złote medale.

Łodzianie bardzo szybko narzucili swój styl gry, prowadząc po zagraniach Mikołaja Wojciechowskiego, Mateusza Szweda oraz wykorzystanych wolnych przez Norberta Kulona 10:2. Później głos zabrali przyjezdni, którzy mogli liczyć na udane rzuty Mikołaja Groda i Piotra Robaka. Kolejne punkty tego duetu pozwoliły biało-niebieskim objąć prowadzenie (12:17). Dość sprawnie do wyrównania doprowadził celne rzuty Nataniela Kolasińskiego i Norberta Kulona. Do końca tej części żaden z zespołów nie uzyskał dość znacznej zaliczki, co dało po premierowej odsłonie remis (26:26).

W kolejnej ćwiartce łodzianie uzyskali ponownie wyższe prowadzenie dzięki efektownej paczce Jakuba Karwowskiego oraz łatwych punktach Nataniela Kolasińskiego. Przyjezdni starali się gonić łodzian przy pomocy trafień Darrella Harrisa i Jakuba Dłoniaka, ale swój dobry fragment w ataku miał Norbert Kulon. Ostatecznie po wykorzystanych okazjach przez Igora Urbana i Mikołaja Wojciechowskiego, ŁKS prowadził do przerwy 50:44.

DRUGA POŁOWA

Drugą połowę widowiska otworzył trójką Kacper Dominiak, ale szybko do wyrównania rywalizacji doprowadziły udane zagrania Jakuba Dłoniaka i Aleksandra Filipiaka (53:53). Pokrótce w następnym fragmencie ekipy znów nie mogły wyjść na wyższą zaliczkę. Dzięki kolejnym punktom z gry Filipiaka i Robaka, biało-niebiescy mieli w zapasie trzy punkty (62:65). Kulon do spółki z Karwowskim starali się odrobić zaległości, ale łatwe punkty z wolnych inkasowali Robak, Grod oraz Karpik. Po trzeciej ćwiartce Noteć prowadziła 71:68. Tym samym było jasne, że inowrocławianie nie wypuszczą z rąk tak okazałej zaliczki z pierwszego spotkania.

Łodzianie mogli jedynie liczyć na udanym zakończeniu spotkania, otwierając do alley oopa Karwowskiego, a także trójki Kellera (73:72). Przez moment prowadzenie dla Noteci odzyskał trójką Karpik, ale następne punkty dla ełkaesiaków aplikowali Dominiak, Kulon oraz Keller. Kolejne trafienie z gry 23-letniego rzucającego dało gospodarzom 7-punktowe prowadzenie (85:78). W decydujących momentach łodzianie mogli liczyć na udane próby Karwowskiego, Kulona i Wojciechowskiego. Ostatecznie ŁKS Coolpack Łódź wygrał we własnej hali z KSK Ciech Notecią Inowrocław 91:83, ale mistrzami 2.Ligi zostali zawodnicy Huberta Mazura.

Dla łódzkiego zespołu 27 punktów i 6 asyst dał Norbert Kulon przy wsparciu Kacpra Dominiaka i Piotra Kellera (obaj po 14 „oczek”). W inowrocławskim zespole 18 punktów rzucił Jakub Dłoniak przy współpracy z Piotrem Robakiem (17 punktów), a także Mikołajem Grodem (15 punktów i 9 zbiórek). Oba zespoły wraz z OPTeam Resovią Rzeszów w przyszłym sezonie ujrzymy na parkietach Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn.

fot. KSK Ciech Noteć Inowrocław (fanpage)
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *