Nowe rozdanie w Enerdze Basket Warszawa

Ubiegły sezon Energa Basket Warszawa może zaliczyć do bardzo udanych. Podopieczni Axela Olesiewicza zakończyli swój udział na ćwierćfinale fazy play-off. Czy w nadchodzącym sezonie stołeczni poprawią ten rezultat? Popatrzcie, jak aktualnie wygląda skład personalny ekipy ze Stolicy.

Dla graczy Axela Olesiewicza była to niewątpliwie bardzo pozytywna kampania. W ich drugim sezonie na parkietach drugoligowych grupy B zajęli 2.lokatę z dorobkiem 23 zwycięstw i 5 porażek, wyprzedzając m.in. Żubry Chorten Białystok (22-6) czy KKS Tur Basket Bielsk Podlaski (21-7). W pierwszej rundzie fazy play-off przeszli pewnie stołeczną Isetię. Jednak już w kolejnym etapie naprzeciw nich stanęła Tarnovia Tarnowo Podgórne, która także zaliczyła świetną kampanię (23-7). Wiadomo było, że jedna z tych ekip zaliczy historyczny wynik. Ostatecznie do ćwierćfinału trafili zawodnicy Energi Basket, pokonując w decydującym meczu nr.3 Tarnovię 105:74. O najlepszą czwórkę stołeczni walczyli z późniejszym zwycięzcą 2.Ligi, AZS-em AWF Mickiewiczem Romus Katowice. W obu spotkaniach lepsi byli Akademicy z Katowic (83:62 i 90:79). Sympatycy stołecznego klubu marzą, aby ich pupile powtórzyć lub nawet poprawili wynik z zeszłego sezonu.

ROSZADY W WARSZAWSKIEJ ENERDZE

Wiemy już, że z warszawską ekipą rozstali się Grzegorz Malewski, a także Jakub Osiński. Przez ostatnie pięć lat 39-letni środkowy był ostoją zespołu pod trumną. W 2021 roku przywrócił warszawską drużynę do drugoligowych rozgrywek. Ostatnio zagrał w 32 spotkaniach, aplikując średnio 11,1 punktu oraz 5,9 zbiórki. Po ostatnim meczu domowym z Akademikami z Katowic zakończył swą przygodę. Natomiast Jakub Osiński przenosi swój talent na zaplecze ekstraklasy. 18-letni rozgrywający w paru spotkaniach pokazał swoje doskonałe rzemiosło koszykarskie jak m.in. w potyczkach z Lublinianką, Probasketem Mińsk Mazowiecki lub Isetią. W pomarańczowych barwach pozostają Karol Dębski, Norman Zuber, Szymon Soszyński, Mateusz Górka, a także Karol Szęszoł.

WZMOCNIENIA W STOŁECZNEJ DRUŻYNIE

Jak na razie warszawska ekipa ogłosiła w mediach społecznościowych dwa nowe nazwiska. Nowymi nabytkami Energi Basket są Patryk Gospodarek oraz Maksymilian Szefler. Pierwszego z nich nie trzeba w jakikolwiek sposób przedstawiać. 29-letni rozgrywający parę ostatnich lat spędzał na zapleczu ekstraklasy, grając m.in. w Mickiewiczu Katowice, Polfarmexie Kutno, Enei Astorii Bydgoszcz, Dzikach Warszawa, a ostatnio w KKS Polonii Warszawa. Gospodarek dwie warszawskie drużyny wprowadzał na pierwszoligowe boiska – Dziki w 2020r., Polonię w 2022r.. W ubiegłym sezonie play-maker zagrał w 31 meczach, notując średnio 7,2 punktu oraz 3,6 asysty. Natomiast Szefler dzielił grę w pierwszoligowym zespole Polonii wraz z grą w drugoligowym Sokole Grupa Avista Ostrów Mazowiecka. W tym ostatnim klubie zagrał w 13 potyczkach, aplikując 7,3 punktu, a także 8,6 zbiórki.

Wyżej wymienione wzmocnienia są dość niezłym początkiem budowania ekipy być może na zaplecze ekstraklasy. Już wkrótce pojawią się kolejne wieści z warszawskiego obozu, te oficjalne.

fot. Energa Basket Warszawa

About Author

One thought on “Nowe rozdanie w Enerdze Basket Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *