Nowy rozgrywający w KKS Polonii Warszawa

Doświadczony rozgrywający czołowych ekip z Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn zmienia klub! Nowym zawodnikiem KKS Polonii Warszawa został Adrian Kordalski!

28-letni rozgrywający swoje pierwsze koszykarskie kroki stawiał w Polonii Warszawa, której jest jej wychowankiem. Na pierwszoligowych parkietach zadebiutował w 2015 roku, grając przez następne trzy lata w Zniczu Basket Pruszków. Następnie kolejne cztery sezony spędził na Pomorzu, reprezentując Grupa-Sierleccy Czarnych Słupsk (wcześniej STK). W 2019 roku wywalczył ze słupską ekipą brązowy medal 1.Ligi, aby dwa lata później wywalczyć z nimi awans do Orlen Basket Ligi (wcześniej Energa). 28-latek w następnym sezonie zagrał jedynie w ośmiu spotkaniach, po czym wrócił na pierwszoligowe boiska zasilając szeregi PGE Turowa Zgorzelec.

W następnej kampanii pozostał na Dolnym Śląsku, reprezentując barwy Górnika Zamek Książ Wałbrzych. Z biało-niebieskimi dotarł do finałów tych rozgrywek, gdzie ulegli Dzikom Warszawa. W minionym sezonie play-maker powrócił na północ Polski, aby zagrać w SKS-ie Fulimpex Starogard Gdański. Kordalski zagrał w kociewskim zespole w 40 spotkaniach, aplikując przeciętnie 8,8 punktu, 5,1 asysty oraz 3,4 zbiórki.

Jak przyznaje w rozmowie na oficjalnej stronie warszawskiego klubu: „Tak naprawdę ciężko powiedzieć na ten moment co to będzie w sezonie. Jakiś czas temu odbyłem rozmowę z trenerem. Podoba mi się jego podejście i energia. My jako drużyna pokażemy się oczywiście z jak najlepszej strony, walcząc o każdy kawałek parkietu i w końcowym efekcie będziemy chcieli wygrać jak najwięcej meczów”.

fot. Paweł Stepnowski
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *